تهدید به استفاده از انرژی جادویی در صورت مطلع کردن پلیس!

رئیس پلیس امنیت عمومی استان البرز گفت: فردی که با معرفی خود به عنوان پزشک روانشناس در فضای مجازی و عضو گیری در این فضا با تشکیل کلاس‌های ماساژ درمانی، آینده نگری و ترویج خرافه گرایی، اقدام به کلاهبرداری از خانواده‌ها کرده و از این طریق منجر به فروپاشی امنیت خانواده‌ها شده بود، با تلاش مأموران پلیس امنیت عمومی استان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ عباس شاهی گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر این که فردی با معرفی خود با عنوان دکتر روانشناس و راه اندازی کلاس‌های ماساژدرمانی، انرژی درمانی و آینده نگری اقدام به سو استفاده از اعتماد خانواده‌ها کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری و یا اخاذی از آنها می‌کرد، با توجه به حساسیت موضوع، پیگیری آن در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان البرز قرار گرفت.

وی با بیان این که مبنای آشنایی شکات با نامبرده از طریق فضای مجازی است گفت: با هماهنگی پلیس فتا استان پس از پایش‌های صورت گرفته، محرز شد که نامبرده از این طریق اقدام به ترویج بی دینی و خرافه گرایی کرده و منجر به فروپاشی امنیت روانی خانواده‌ها شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: مأموران با اقدامات و شگردهای پلیسی متهم مورد نظر را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان البرز ادامه داد: متهم در بازجویی اولیه مأموران منکر هر گونه اتهامی شد، اما در مواجه با شکات و مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به جرم خود مبنی بر ترویج بی دینی و خرافه گرایی در فضای مجازی و راه اندازی کلاس‌های ماساژ درمانی، هیپنوتیزم و آینده نگری و اغفال خانواده از این طریق اعتراف کرد.

سرهنگ شاهی خاطر نشان کرد: در بازجویی‌های صورت گرفته مشخص شد، متهم هیچ گونه مدارک تخصصی در خصوص روانشناسی و پزشکی نداشته و با شگرد فریبکارانه تحت عنوان دکتر روانشناس با برگزاری کلاس‌های خصوصی در استان‌های البرز و تهران از شهروندان کلاهبرداری و سو استفاده کرده است.

وی ادامه داد: این فرد با تشکیل گروه و عضوگیری در فضای مجازی با تهدید از افراد اخاذی کرده و آنها را تهدید می‌کرد در صورتی که موضوع را به پلیس اطلاع دهند با توجه به قدرت و انرژی که در اختیار دارد به اعضای خانواده آنها آسیب خواهد رساند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: این فرد شیاد با هدف اخاذی، ترویج و تبلیغ خرافه گریی و سست کردن اعتقادات دینی اقدام به اخاذی از ۱۲ نفر از اعضای خانواده کرده است.

سرهنگ شاهی در پایان به خانواده‌ها توصیه کرد: در مواجه با چنین افرادی طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ موضوع را به مأموران اطلاع دهید.

ایسنا