تعلیم و تربیت باید به دانش روز و اخلاق مزین شود

تعلیم و تربیت باید به دانش روز و اخلاق مزین شود

قزوین- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: با مزین شدن تعلیم و تربیت به دانش نوین و اخلاق می‌توان آینده کشور را تضمین کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، منوچهر حبیبی صبح شنبه در آئین نکوداشت مقام معلم که در سالن ورزشی الغدیر برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته سال بسیار نفس گیری بود، پیمان شکنی ترامپ، حمله تروریستی به اهواز، حادثه اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد، سفر مخفیانه ترامپ به عراق و سفر مقتدرانه تیم ایرانی به عراق، سفر رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدار با رهبری و حضور مقتدرانه مردم در ۲۲ بهمن از وقایع مهم بود.

وی افزود: امسال از سیلاب خسارت های زیادی دیدیم اما شاهد سیل ایثار و از خودگذشتگی مردم و لطف الهی در سیراب شدن تالاب‌ها هم بودیم.

حبیبی بیان کرد: آموزش و پرورش به اخلاق و تربیت اسلامی مزین شده است و با مزین شدن تعلیم و تربیت به دانش نوین و اخلاق می‌توان آینده کشور را تضمین کرد.

وی تصریح کرد: شهید مطهری یک متفکر و مبارزی بود که نقش بی بدیلی در ترویج اندیشه‌های دینی داشت و فهم غلط از دین و عقب ماندگی جوامع مسلمان از نگرانی‌های شهید مطهری بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین ادامه داد: توسعه یافتگی به تعلیم و تربیت و دانش بستگی دارد باید آموزش و پرورش را جدی بگیریم چون قدرت علم قادر است سایر بخش‌ها را تسلیم خود کند.

وی افزود: امروز سرعت دانش لحظه‌ای است و هر ۷۰ روز دو برابر می‌شود، دانش آموزان را باید به علم روز مجهز کنیم و به سمت تعالی هدایت کنیم.

اجرای نقالی و سرود و دکلمه از دیگر برنامه‌های متنوع آئین نکوداشت روز معلم بود.

در پایان برنامه از ۱۴ معلم نمونه استان تجلیل شد.