مسئولان در رفع مشکلات معیشتی معلمان گام عملی بردارند

قم - ایرنا - امام جمعه قم گفت: مسئولان نسبت به رفع مشکلات معیشتی معلمان باید گام های عملی بردارند و در این اقدام عزت نفس فرهنگیان محفوظ بماند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم، با اشاره به دیدار هفته گذشته معلمان و فرهنگیان کشور با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: ایشان در این دیدار مطالب بسیار کلیدی را، واضح و شفاف بیان کردند.
وی گفت: معظم له بر نقش آفرینی آموزش و پرورش در تحقق اهداف نظام در گام دوم انقلاب اسلامی تاکید داشتند؛ بدون شک نبض حیات کشور در آموزش و پرورش زده می شود و این نهاد سرمایه ساز؛ پیشگام توسعه، عدالت و پیشرفت کشور در بخش های گوناگون است.
وی افزود: بخش اعظم خواسته های انقلاب در گام دوم در گروی همت جهادی این نهاد مقدس است، تردیدی نیست که آموزش و پرورش به خاطر نقش و تاثیری که دارد؛ مهم ترین، کم هزینه ترین، آسان ترین، سریع ترین و دقیق ترین مسیر دستیابی به اهداف عالی و والای نظام و پیشرفت کشور در حوزه های مختلف است.
حضرت‌ آیت ‌الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب بیست و یکم بهمن ماه سال گذشته در بیانیه ‌ای خطاب به جوانان و آینده ‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان ‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند.
سعیدی با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان، خواستار مقابله جدی با اجرای سند انحرافی و استعماری 2030 شدند افزود: بر اساس این سند، نظام آموزشی ما باید سبک زندگی و فلسفه حیات را بر اساس مبانی غربی به کودکان ما بیاموزد.
وی اضافه کرد: در این سند دستورها و توصیه هایی است که آموزش و پرورش، مناسبات فکری دانش آموزان را به گونه ای طراحی کند که اساس زندگی آنها طبق تفکر غربی باشد.
وی همچنین درباره سند تحول در آموزش و پرورش که مورد تاکید در فرمایش های رهبر معظم انقلاب بود، گفت: توجه ویژه به نظام تعلیم و تربیت و نیز تحقق هفت توصیه در انتهای بیانیه گام دوم انقلاب، مشروط به تحول بنیادین در نظام آموزشی و تربیتی است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به نظام آموزشی و تربیتی تحول آفرین نیاز دارد، مادامی که این نظام نوسازی و متحول نشود، به طور حتم توان تحول گرایی ندارد.
سعیدی گفت: به همین خاطر است که رهبر معظم انقلاب ضمن تاکید بر اجرایی شدن سند مذکور، فرمودند که این سند یک ریل گذاری است و می تواند آموزش و پرورش را به سرمنزل مقصود برساند و باید کاری کنیم که این اتفاق بیفتد.
وی همچنین به فرمایش های رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره سیل زدگان و این که از عقب ماندگی درس دانش آموزان مناطق سیل زده جلوگیری شود، اشاره و اظهار کرد: اکنون بازسازی مدرسه ها شروع شده است، اما به گونه ای مدیریت شود تا بازسازی مدارس، دانش آموزها از تحصیل عقب نمانند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به این که بعضی از هموطنان ما گرفتار سیل شده اند، بیان کرد: مومنان با کمک‌ های خود به سیل زدگان به وظیفه انسانی و اسلامی خود عمل می ‌کنند.
وی همچنین با اشاره به 12 اردیبهشت ماه سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم گفت: احترام و اکرام معلم به یک روز خاص اختصاص ندارد، چراکه نقش معلم نقش انبیاست و با پرورش نیروی فکری و دمیدن روح خودباوری، دانش آموزان را خلاق و مبتکر تربیت می کند.
سعیدی با تاکید بر این که جامعه باید قدردان معلمان و خوبان خود باشد، اظهار کرد: در جامعه ای که همیشه حرمت معلم حفظ می شود، آهنگ رشد و تعالی آن جامعه شتاب بیشتری پیدا می کند.
وی تصریح کرد: کسانی که مغزهای متفکر و اندیشمندانی همچون شهیدان مطهری و مفتح را به شهادت می رسانند؛ ماهیت شیطانی، مزدوری و وابستگی خودشان را به دشمنان نظام و انقلاب به نمایش می گذارند.
وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تبریک این ماه به روزه اولی ها نیز اظهار کرد: کسانی که از روزه گرفتن معذور هستند، باید رعایت لازم را داشته و بانوان نیز نسبت به حجاب اهتمام داشته باشند.
سعیدی با توصیه به کمک به نیازمندان به ویژه در ماه مبارک رمضان و شرکت در آیین گلریزان گفت: با کمک مردم خیر و نیکوکار در این ماه عده ای از زندانیان می توانند آزاد شوند و به کانون خانواده خود بازگردند.