سند ۲۰۳۰به دنبال ترویج فرهنگ غرب است/ضرورت تبیین سبک زندگی اسلامی

سند ۲۰۳۰به دنبال ترویج فرهنگ غرب است/ضرورت تبیین سبک زندگی اسلامی

شاهرود - امام جمعه شاهرود بابیان اینکه بزرگترین هدف آمریکا از سند ۲۰۳۰ ترویج فرهنگ غرب است، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند در خنثی‌سازی این توطئه با اشاعه سبک زندگی ایرانی اسلامی اثرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام علی نظری ظهر آدینه در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شاهرود به میزبانی مصلای اعظم مدرسه قلعه این شهر ضمن اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با معلمان و جامعه فرهنگیان کشور بابیان اینکه خواستگاه اولیه تعلیم و تعلم آموزش و پرورش است، ابراز داشت: این ارگان نقش بسیاری مهمی در تربیت نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه کشور بر عهده دارد.

وی ضمن بیان اینکه تا برای تعلیم و تربیت نیروی انسانی برنامه‌ریزی درستی صورت نگیرد به دنبال آن هویت سازی نیز ایجاد نخواهد شد، اضافه کرد: در صورت تحقق این سه عنصر، تمدن‌سازی اتفاق خواهد افتاد که پیامبر اکرم (ص) توانست این چهار رکن به خوبی در جامعه مطرح و پیاده‌سازی کند.

لزوم اشاعه فرهنگ ایرانی-اسلامی

امام جمعه موقت شاهرود بابیان اینکه علیرغم آنکه این مباحث مطرح و خودمان دارای سبک زندگی غنی و مختص به ایران اسلامی هستیم، برخی افراد سند ۲۰۳۰ را مطرح می‌کنند، ابراز داشت: به فرموده مقام معظم رهبری آمریکا به دنبال ترویج سبک زندگی غربی است به این معنا که می‌خواهند با تغییر فرهنگ و هویتمان به تعبیر دیگر بر طبق این سند نیروی انسانی برای آمریکا تربیت کنیم.

نظری در ادامه تصریح کرد: هویت اصلی جامعه اسلامی محبت، انفاق، نوع دوستی و ایثارگری است و لذا غربی‌ها با سند ۲۰۳۰ می‌خواهند ما را از این آرمان‌ها دور کرده و فرهنگ مخصوص خودشان را القا کنند و این در حالی که پیامبر اکرم (ص) یک‌هزار و ۴۰۰ سال پیش سبک زندگی اسلامی را به ما تعلیم داده است.

وی افزود: منظور ما مردم ساکن در دنیای غرب نیست بلکه روی صحبت با کسانی که اتاق فکر را تشکیل دادند و این افکار را به جامعه اسلامی تزریق می‌کنند.

امام جمعه موقت شاهرو همچنین تصریح کرد: آمریکا هر کجا به سودش باشد حتی اگر افراد زیادی کشته شوند وارد میدان خواهد شد و این فرهنگی که غربی‌ها می‌خواهند با سند ۲۰۳۰، فضای مجازی یا فعالیت‌های فرهنگی وارد کشورهای اسلامی کنند.

نظری حمایت‌های آمریکا از اسرائیل را معامله قرن خواند و ابراز داشت: راه اندازی بحث دهکده جهانی در برابر حکومت مهدی (عج) توسط آمریکا و امتیاز دادن به اسرائیل و عدم توجه به حق و حقوق مردم فلسطین اگر در کنار هم قرار دهیم با محاسبه‌ای ساده می‌توان نتیجه این معامله را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، فرارسیدن ماه مبارک رمضان و لزوم برپایی افطاری‌های ساده، توجه به کودکان در مساجد، معرفی عبدالجواد پارسافر به عنوان دادستان جدید شاهرود، اختصاص سه هزار پتو برای سیل‌زدگان و مشارکت مردم در شرکت این پویش و برگزاری نمازجمعه هفته آینده در مصلای بزرگ پیامبر (ٌص) از جمله مواردی بود که از تریبون این هفته نمازجمعه شاهرود مطرح شد.