روحانیت مسئولیت گریز نیست/ تبیین نظریه نظام انقلابی در گام دوم

روحانیت مسئولیت گریز نیست/ تبیین نظریه نظام انقلابی در گام دوم

ساری - امام جمعه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری، بدعت ستیزی، ظلم ستیزی و مسئولیت پذیری را از ویژگی‌های برجسته روحانیت بیان کرد و گفت: روحانیت مسئولیت گریز نیست و شانه خالی نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش ازظهر پنجشنبه در گردهمایی طلایه داران تبلیغ در مصلی ساری با اظهار اینکه عالمان دین، هدایتگران جامعه هستند، بدعت سیتزی را ویژگی مهم روحانیان برشمرد و گفت: روحانیان در مقابل بدعت‌ها سکوت نمی‌کند و در کرسی خطابه و منبر برابر بدعت‌ها ایستادگی می‌کنند.

وی مبارزه با ظلم و ستم را ویژگی دیگر روحانیت برشمرد و گفت: اخلاص در زندگی عالمان دینی موج می‌زند و هیچگاه برابر ظلم و ستم تاب سکوت نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه روحانیت مسئولیت پذیر است نه مسئولیت گریز اظهار داشت: روحانیت شانه از زیربار مسئولیت خالی نمی‌کند و با آنکه مسائل گرانی دست روحانیت نیست اما برای حفظ و آبروی انقلاب، تمام مشکلات را به جان می خرند تا کم کاری‌های دیگران را برای پیشگیری از خدشه دار شدن چهره انقلاب، پاسخگو باشند.

آیت الله حسینی بوشهر با عنوان اینکه روحانیت برای دفاع از انقلاب سینه سپهر کرده است، ساده زیستی را از دیگر ویژگی‌های روحانیان برشمرد و گفت: روحانیان به رغم مشکلات ذره‌ای از ارادتشان به دین و انقلاب کاسته نشده است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور به اخلاق در تبلیغ اشاره کرد و گفت: مردم انتظار ترشرویی و بداخلاقی در تبلیغ ندارند و باید به اخلاق توجه کرد.

وی شجاعت را لازمه کار تبلیغ بیان کرد و گفت: تحمل افکار مخالف و انتقال مفاهیم دینی در قالب روان برای مردم از دیگر مواردی است که مبلغان باید به آن توجه کنند.

امام جمعه قم با اظهار اینکه بیانیه گام دوم تبیین نظریه نظام انقلابی به شمار می‌رود گفت: رهبر معظم انقلاب هم گذشته انقلاب را به زیبایی ترسیم کرده، دستاوردها، شعارها و ویژگی‌های انقلاب را بیان کرده است.

وی به توصیه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم اشاره و گفت: ما زمانی به تمدن نوین اسلامی خواهیم رسید که در علم و پژوهش، اخلاق، بیان استقلال و آزادی، عزتمندی، عدوات و مبارزه با فساد و سبک زندگی سرآمد باشیم و باید سبک زندگی اسلامی را در ماه رمضان به مردم منتقل کنیم.