دومین جشنواره استانی ریاضیات و دست سازه در قروه برگزار شد

دومین جشنواره استانی ریاضیات و دست سازه در قروه برگزار شد

قروه- دومین دوره جشنواره استانی ریاضیات و دست سازه با هدف تغییر نگرش به درس ریاضی، درک مفاهیم و افزایش یادگیری با ارسال ۲۶۰ اثر به مرحله داوری در شهرستان قروه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، شامگاه سه شنبه دومین دوره از جشنواره استانی ریاضیات و دست سازه در شهرستان قروه با هدف تغییر نگرش به درس ریاضی، یادگیری مفاهیم به صورت شهودی، درک مفاهیم و افزایش یادگیری، افزایش مهارت و دست ورزی در فراگیران، کاربردی کردن دانش و … برگزار شد.

دبیر جشنواره در گفت و گو با خبرنگار مهر محورهای این جشنواره را شامل دست سازه ریاضی بر اساس کتب درسی، انشا نویسی ریاضی، کاریکاتور ریاضیات و انیمیشن و نرم افزار ریاضیات دانست و اظهار داشت: در این جشنواره ۴۰۰ اثر به دبیرخانه رسید که از این تعداد ۲۶۰ اثر به مرحله داوری راه یافتند.

به گفته علیرضا قاسمی بیش از ۵۰۰ دانش آموز در این جشنواره از شهرستان‌های سنندج، سقز و قروه شرکت کردند که در مجموع آثار دریافتی شامل ۱۱۶ اثر در محور دست سازه، ۱۹ اثر مربوط به نرم افزار، ۹۰ اثر کاریکاتور و ۳۵ مورد انشای ریاضیات بود.

وی از رشد ۴۰ درصدی شرکت کنندگان به نسبت دوره قبل جشنواره خبر داد و افزود: در مقطع متوسطه اول و دوم ۲۴ رتبه اول تا سوم در نظر گرفته می‌شود و سپس ۱۲ رتبه برگزیده در کنار ۳ اثر برتر از دیدگاه بازدیدکنندگان و هیئت اجرایی معرفی خواهند شد.

قاسمی بیشترین آثار را مربوط به متوسطه اول و در محور دست سازه عنوان کرد و گفت: هر محور این جشنواره توسط ۳ داور تخصصی مرتبط داوری شدند و تمامی مراحل مطابق استاندارد لازم مدنظر قرار گرفتند.

دومین جشنواره ریاضیات و دست سازه از اسفند ۹۷ فراخوان آن منتشر و تا ۲۰ فروردین ۹۸ مهلت ارسال آثار به دبیرخانه آن بود. این جشنواره به همت دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی و فرزانگان قروه و مشارکت انجمن معلمان ریاضی کردستان برگزار شد.