روز شورا‌ها غریبانه برگزار شد/ باید توجه بیشتری به روز شورا‌ها شود

عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به جایگاه مهم شورا‌های اسلامی در قانون اساسی و جامعه، اما مراسم روز شورا‌ها بسیار کمرنگ برگزار شد.

خبرگزاری میزان- عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به جایگاه مهم شورا‌های اسلامی در قانون اساسی و جامعه، اما مراسم روز شورا‌ها بسیار کمرنگ برگزار شد.

سید محمود میرلوحی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، اظهار داشت: با توجه به حضور ۱۲۰ هزار نفر در شورا‌های اسلامی روستا‌ها و حدود ۷۰۰۰ هزار نفر در شورا‌های اسلامی شهر‌ها و جایگاه مهم آن‌ها در تصمیم گیری و تصمیم سازی و مسائل مختلف فرهنگی، اقتصادی و شهری بهتر بود توجه بیشتری به روز شورا‌ها شود.

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه صدا و سیما، در پوشش روز شورا‌ها بسیار محدود و کمرنگ عمل کرد و جز معدود برنامه‌های پراکنده در برخی شبکه‌ها که بیننده هم ندارد برنامه مورد توجهی پخش نشد.

وی ادامه داد: در سایر مناسبت‌ها مانند هفته دولت، مجلس و سایر مناسبت‌هایی رسمی کشور عملکرد و پوشش رسانه‌ای صداوسیما بسیار گسترده است در حالی که روز شورا‌ها با توجه به اهمیت بالای شورا‌های اسلامی شهر و روستا بسیار غریبانه برگزار شد.

وی افزود: من این انتقاد را نه تنها به صدا و سیما بلکه به دولت هم دارم. آقای رییس جمهور می‌توانستند در شورای اسلامی شهر تهران حضور پیدا کنند یا حداقل یک پیامی به مناسبت روز شورا‌ها بدهند.

میرلوحی درخصوص عملکرد شورای شهر تهران در دوره پنجم، گفت: ما تلاش خود را کردیم. سعی کردیم هم وقت کافی برای موضوعات بگذاریم و هم به صورت جدی وارد مسائل مختلف شویم و با رفتار مسئولانه آن‌ها را پیگیری کنیم. اما در نهایت این مردم هستند که که باید در خصوص عملکرد شورا داوری کنند.