بازداشت بیش از ۲ هزار قاچاقچی در مازندران

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: 22 هزار و 819 فقره پرونده قاچاق در مازندران تشکیل شد و در این راستا 2 هزار و 50 نفر بازداشت شدند.

خبرگزاری ایسنا: حسن اسحاقی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که سال گذشته 40 مصوبه در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته‌ایم، اظهار کرد: 22 هزار و 819 فقره پرونده قاچاق در مازندران تشکیل شد و در این راستا 2 هزار و 50 نفر بازداشت شدند.

وی تصریح کرد: آمارها نشان از افزایش 14 درصدی ارزش ریالی و 13 درصدی تعداد پرونده در کشف کالای قاچاق در مازندران دارد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با بیان این‌که کالای قاچاق کشف شده طی 9 مرحله امحا شد، تاکید کرد: تمرکز کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برخورد جدی و قانونی با سرشبکه‌ها و باندهای توزیع قاچاق کالاست.

اسحاقی با اشاره به انهدام 11 باند قاچاق کالا در مازندران، اظهار کرد: یک باند بزرگ قاچاق دارو به ارزش 5 میلیارد تومان در بابل متلاشی و کالای کشف شده با نظارت دانشگاه علوم پزشکی امحا شد.

وی با بیان این‌که اجرای چندین طرح ملی را در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: باند توزیع ارز قاچاق با پیگیری‌های صورت گرفته به ارزش 2 میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران به کشف دیگر کالاهای قاچاق در استان اشاره کرد و گفت: کشف 2 میلیارد تومان لوازم قطعات خودوری خارجی و 846 تن فرآورده‌های جنگلی از دیگر برنامه‌های کمیسیون قاچاق کالا و ارز مازندران در سال گذشته بوده است.