بارش های بهاری تا پایان هفته در نقاط مختلف کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا پایان این هفته در نقاط مختلف کشور شاهد بارش های بهاری خواهیم بود که بیشتر بعدازظهرها رخ می دهد و در برخی مناطق با وزش بادهای نسبتا شدید همراه خواهد بود.

فریبا گودرزی افزود: امروز برای بخش هایی از جنوب غرب، جنوب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش باران گاهی رعد و برق خواهند داشت که بیشتر در بعدازظهر خواهد بود، این شرایط تا پایان این هفته همراه با وزش بادهای قابل ملاحظه ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: شدت بارش ها در جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال فارس و قسمت هایی از کرمان خواهد بود و این شرایط به تدریج از بعدازظهر امروز و طی روز دوشنبه شرق و شمال شرق را هم در بر می گیرد.

گودرزی ادامه داد: از بعدازظهر دوشنبه تا پایان هفته به طور متناوب برای استان های واقع در شمال غرب، دامنه های البرز و شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت، در واقع از فردا بعدازظهر تا پایان هفته در نوار شمالی بارش های پراکنده پیش بینی شده است.

وی گفت: در طول این هفته به لحاظ دمایی در بیشتر مناطق کشور روند افزایش نسبی دما داریم، از بعدازظهر امروز و طی روز دوشنبه و سه شنبه به سبب وزش بادهای نسبتا شدید آبهای تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

*** تهران ابری

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران امروز صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، فردا نیز صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد است که احتمال دارد سه شنبه در ارتفاعات بارش پراکنده رخ دهد.

وی گفت: کمینه دمای امروز تهران 10 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز به 21 درجه بالای صفر می رسد، با توجه به اینکه روند دمایی در تهران افزایشی است بیشینه دما فردا 22 کمینه 11 و پس فردا بیشینه 24 و کمینه 12 می شود.

گودرزی اظهار داشت: اردبیل با دمای صفر درجه و اهواز با 34 درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: ایرنا