تصادف در بویراحمد یک کشته و 4 مصدوم بر جا گذاشت

مدیر مرکز حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخورد 2 دستگاه خودروی پژو و پراید در منطقه سپیدار بویراحمد یک کشته و چهار مصدوم بر جا گذاشت.

جلال پوران فرد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این تصادف امروز در ساعت 18 و 35 دقیقه به مرکز ارتباطات ۱۱۵ گزارش شد.

وی افزود: بلافاصله سه آمبولانس اورژانس این استان به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یک نفر (39 ساله) از مصدومان این حادثه به سبب شدت جراحات در دم جان باخته بود.

پوران فرد ابراز داشت: به سبب گرفتار شدن مصدومان در هر 2 خودرو، مصدومان توسط جمعیت هلال احمر و نیروهای اورژانس بیرون کشیده شدند.

وی تصریح کرد: چهار مصدوم دیگر بعد از ارایه خدمات پزشکی توسط سه آمبولانس به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال داده شدند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حال چهار مصدوم اعزامی خوب گزارش شده است.

حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال 1390 تا 95 بیش از یک هزار کشته، 30 هزار زخمی و 150 ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر 6 هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این تعداد فوتی های ناشی از سوانح رانندگی در سال گذشته در این استان را 163 نفر ذکر کرد که 15 نفر از این تعداد در حدفاصل دشت روم تا تنگاری بوده است.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 96 رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود 723 هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، 17 بخش و یکهزار و 670 روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

این استان با داشتن کمتر از 140 کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح و سوانح رانندگی است.