تعقیب و گریز مسلحانه برای دستگیری باند سرقت

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی از درگیری مسلحانه در تعقیب و گریز پلیسی برای دستگیری دو گرداننده باند حرفه‌ای سرقت در مشهد خبر داد.

پایگاه خبری پلیس: جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی از درگیری مسلحانه در تعقیب و گریز پلیسی برای دستگیری دو گرداننده باند حرفه‌ای سرقت در مشهد خبر داد.

ابراهیم قربان زاده در تشریح عملیات ضربتی دستگیری دو سارق حرفه‌ای گفت: با توجه به گزارش سرقت‌های خیابانی در منطقه آبکوه مشهد و دستبرد به وسایل داخل خودروهای سواری، طرح ویژه‌ای برای پیگیری سریع موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: درحالی‌که تحقیقات پلیسی در این زمینه آغازشده بود تیم گشت کلانتری آبکوه اوایل بامداد روز گذشته 2 جوان را مشاهده کردند که در حال جابجا کردن وسایلی از داخل یک خودروی سواری بودند.

وی بیان کرد: مأموران برای بررسی موضوع وارد عمل شدند اما دو مرد جوان با مشاهده خودروی پلیس به‌سرعت با یک دستگاه پژو 206 که یک زن و مرد جوان دیگر نیز سرنشین آن بودند از محل متواری شدند.

قربان زاده تصریح کرد: عملیات تعقیب و گریز آغاز شد و یکی از سرنشینان صندلی عقب با استفاده از کلت ساچمه‌ای به سمت خودروی گشتی پلیس شلیک کرد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: مأموران انتظامی در این تعقیب و گریز خیابانی با استفاده از قانون به‌کارگیری سلاح، خودروی پژو 206 متهمان که طبق بررسی مشخصات پلاک، سرقتی بود را از ناحیه لاستیک مورد اصابت گلوله قرار داده و متوقف کردند.

وی گفت: متهمان خودرو را دریکی از خیابان‌های شهر رها کرده و به‌صورت پیاده متواری شدند که مأموران کلانتری آبکوه یکی از آنان را دستگیر کرده و یکی دیگر از متهمان که مردی 34 ساله بوده و خود را در منزلی مسکونی مخفی کرده بود توسط عوامل انتظامی دستگیر شد.

قربان زاده با اشاره به اینکه بررسی‌های گسترده پلیسی برای دستگیری پسر جوان و زن فراری آغازشده است، بیان کرد: تحقیقات برای کشف ابعاد مبهم دیگر این پرونده ادامه دارد.