مسیر رودخانه تلار در شیرگاه لایروبی می شود

ساری - ایرنا - فرماندار شهرستان سوادکوه شمالی از انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با سیلاب های احتمالی در این شهرستان خبرداد و گفت: برای این منظور لایروبی مسیر عبور رودخانه از درون شهر شیرگاه از مدتی قبل آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد.

درسیلاب های اخیر مازندران و طغیان رودخانه تلار بیش از 103 میلیارد تومان به بخش های مختلف راه و معابر شهری و روستائی ، راه و معابر اصلی و فرعی، آب و فاضلاب شهری، روستائی و آب منطقه ای، برق، مسکن، کشاورزی و واحدهای تجاری و صنعتی شهرستان سوادکوه شمالی خسارت وارد شد.
سید محمد انصارالحسینی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای جلوگیری از خسارت احتمالی ناشی از بارندگی های پیش رو، لایروبی 6 کیلومتر از مسیر این رودخانه که از درون شهر شیرگاه می گذرد در حال انجام است.
وی ادامه داد: هم اکنون 2 دستگاه بولدوزر و بیل مکانیکی در بستر رودخانه تلار که از مسیر شهر شیرگاه می گذرد در حال لایروبی هستند.
به گفته فرماندار سوادکوه شمالی با انجام این کار شهرستان بویژه شهر شیرگاه در برابر بارندگی ها اخیر مصون خواهد ماند و مشکلی پیش نخواهد آمد .
وی همچنین در خصوص ایمنی پل های شهر شیرگاه گفت که در این شهر هفت پل سنتی و صنعتی وجود دارد که محل تردد مردم وخودروها است.
انصارالحسینی اضافه کرد: بجز پل تاریخی نارنج بن شهرستان که در سیلاب های چند وقت قبل تخریب شد دیگر پل ها مشکلی ندارند و تردد بر روی آنها امکانپذیر است.
شهرستان سوادکوه شمالی شامل شهر شیرگاه و 2 بخش نارنجستان و مرکزی است و شهر شیرگاه بخاطر داشتن پل های متعدد به آن 'شهر پل ها ' می گویند.
وی همچنین اعلام کرد: برای اینکه در بارندگی های پیش رو برای مردم مشکلی پیش نیاید از طریق رسانه ها هشدارهای لازم در خصوص اینکه کنار رودخانه اطراق نکنند و یا از سفرهای غیر ضروری بپرهیزند، داده شد.