دو خبر کوتاه از گیلان

رشت - ایرنا - جشن نیمه شعبان در مسجد صاحب الزمان (عج) آستارا برگزار شد و کارکنان هلال احمر استان گیلان بخشی از حقوق خود را به سیل زدگان اهدا کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی شامگاه شنبه در جشن نیمه شعبان در مسجد صاحب الزمان (عج) آستارا گفت: پس از قرار گرفتن حضرت مهدی(عج) در راس حکومت الهی، این حکومت به دنیا صادر خواهد شد و امر به ‌معروف و نهی از منکر از راه‌های تشکیل حکومت امام زمان(عج) است و یکی از راه های اصلاح جامعه توجه به این امر است.
قشرهای مختلف مردم مسلمان آستارا و جمعی از شیعیان جمهوری آذربایجان به مناسبت میلاد خجسته حضرت مهدی (عج ) در مساجد، تکایا و حسینه‌های این شهرستان تا پاسی از شب به جشن و شادی پرداختند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

** اهدا بخشی از حقوق کارکنان هلال احمر گیلان به سیل زدگان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: کارکنان این جمعیت در راستای اهداف بشردوستی و کمک به همنوع ، بخشی از حقوق فروردین ماه خود را به هموطنان سیل زده اختصاص دادند.
مهدی ولی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کارکنان جمعیت هلال احمر علاوه بر مشارکت در جمع آوری کمک ها و بسته بندی کمک های مردمی برای ارسال، 142 میلیون ریال به هموطنان سیل زده کمک کردند.
وی اظهار داشت: یکی از بانوان شاغل جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز یک میلیون تومان را که قرار بود صرف هزینه پذیرایی زیارت عاشورا و مراسم جشن ولادت امام حسین (ع) کند، در اقدامی خیرخواهانه به هموطنان سیل زده اهداء کرد.