اسرائیل همچنان در آتش می سوزد

درماندگی رژیم صهیونیستی در مهار آتش سوزی‌های سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ که وارد پنجمین روز خود شده است، سران تل‌آویو را به شدت هراسان و وحشت زده کرده است.

خبرگزاری تسنیم: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس که در حال حاضر کمپین جوسازی علیه فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی 1948 را رهبری می‌کند، در تلاش است بر ناکامی نیروهای امداد و نجات اسرائیل در مهار این آتش سوزی ها سرپوش بگذارد.

نتانیاهو دیروز جمعه در جریان بازدید از یک پایگاه نظامی صهیونیستی تصریح کرد که ابرقدرت‌هایی چون آمریکا، روسیه، کشورهای آمریکای لاتین نیز قادر به مقابله با سوانح طبیعی نیستند.

وی با بیان اینکه این آتش سوزی‌ها یک اقدام عامدانه است، افزود که هرگز به جزئیات تحقیقات صورت گرفته در این زمینه اشاره‌ای نخواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، یک تحلیلگر مسائل نظامی روزنامه صهیونیستی هاآرتص گفت که در جنگ آتی احتمال دارد اسرائیل همزمان با دو خطر عمده مواجه گردد، یکی حملات موشکی گسترده مقاومت به مناطق مرکزی سرزمین‌های اشغالی 1948 است که در پی این اقدام خسارت‌های سنگینی به شهرک‌ها و زیرساخت‌های اسرائیل وارد خواهد شد، دیگری اینکه اسرائیل آماج اقدامات ویرانگرانه عامدانه جبهه داخلی قرار خواهد گرفت.

"آموس هاآرئیل" در تحلیل آتش سوزی‌های سرزمینهای اشغالی 1948 تاکید کرد که رخدادهای اخیر سرزمین‌های اشغالی 1948؛ به ویژه شهر حیفا آسیب‌پذیری این مناطق در برابر حملات موشکی مقاومت و همچنین سوانح و بلایای طبیعی را به اثبات رساند.

وی در ارتباط با اقدام مقامات اسرائیلی به تخلیه ده‌ها هزار تن از صهیونیست‌های ساکن شهر حیفا یادآور شد که مقامات ارتش صهیونیستی معادله تاریخی را شکستند، این معادله از بدو تأسیس اسرائیل در سال 1948 پی‌ریزی شده بود و آن اینکه نباید شهرک اسرائیلی به خاطر اینکه هدف حمله موشکی قرار می‌گیرد، تخلیه شود، زیرا به‌موجب این معادله هرگونه تخلیه یا عقب‌نشینی حتی به اندازه یک سانتی متر یک ناکامی حتی یک شکست به شمار می‌رود.

وی فاش ساخت که ارتش اسرائیل در هرگونه نبرد آتی با حزب الله 78 هزار شهرک‌نشین اسرائیلی در شمال سرزمین‌های اشغالی 1948 را به مناطق دیگر انتقال خواهد داد.

از سوی دیگر، تحلیلگر امور نظامی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت گفت که هم‌اکنون سخن بر سر وقوع عامدانه آتش‌سوزی در سرزمین‌های اشغالی 1948 است.

وی یادآور شد که محافل امنیتی اسرائیل هنوز حاضر به پذیرش اظهارات وزیران کابینه بنیامین نتانیاهو مبنی بر اینکه بخش اعظم این آتش سوزی‌ها عامدانه بوده است، نیستند.