حمله موشکی به چادر محل جلسه العبادی

فرماندهی الحشدالشعبی جمعه شب درباره حادثه اصابت موشک به چادر فرماندهی در فرودگاه تلعفر که ساعتی پس از جلسه حیدرالعبادی با فرماندهان، صورت گرفت، اعلام کرد که موشک هدایت شونده از هواپیمای متعلق به ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا شلیک شده است.

خبرگزاری ایرنا: فرماندهی الحشدالشعبی جمعه شب درباره حادثه اصابت موشک به چادر فرماندهی در فرودگاه تلعفر که ساعتی پس از جلسه حیدرالعبادی با فرماندهان، صورت گرفت، اعلام کرد که موشک هدایت شونده از هواپیمای متعلق به ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا شلیک شده است.

 فرماندهی الحشدالشعبی در بیانیه ای اعلام کرده که پس از پایان جلسه نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با فرماندهان الحشدالشعبی در فرودگاه تلعفر در ساعت 4و نیم بعد از ظهر پنجشنبه، یک موشک به فاصله یک و نیم متری این چادر اصابت کرد که بر اثر آن تعدادی از مجاهدان زخمی شدند.

در این بیانیه تاکید شده که بررسی ها بر روی لاشه بجامانده از موشک نشان می دهد که این اقدام از سوی گروه تروریستی داعش انجام نشده، بلکه از یک هواپیمای بدون سرنشین متعلق به نیروهای ائتلاف شلیک شده است.

فرماندهی الحشدالشعبی خواستار توضیح ائتلاف بین المللی است، چرا که براساس اعلام این فرماندهی آسمان بخش غربی منطقه عملیاتی نینوا تحت کنترل کامل هواپیماهای ائتلاف است و از شروع عملیات موصل بر تحرکات الحشد و نیروهای امنیتی عراق به شکل همه جانبه ای نظارت دارند.

حیدرالعبادی روز پنجشنبه گذشته حین سرکشی از خطوط مقدم جبهه های نبرد دراستان نینوا در فرودگاه تلعفر با فرماندهان الحشدالشعبی جلسه ای برگزار کرد.

این دومین حمله به مکانی است که العبادی در آن حضور می یابد. 14 اکتبر گذشته (23 مهرماه ) نیز ساعتی پس از بازدید نخست وزیر عراق از منطقه مکتب خالد در کرکوک، محل حضور وی مورد حمله خمپاره ای قرار گرفت.