آموزش ۴۵ هزار نفر در خصوص پیشگیری از اعتیاد در استان همدان

آموزش ۴۵ هزار نفر در خصوص پیشگیری از اعتیاد در استان همدان

همدان - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان از آموزش بیش از ۴۵ هزار دانش آموز و دانشجو در خصوص پیشگیری از آسیب اجتماعی اعتیاد در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ هادی قزوینه پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به تأثیرگذاری آموزش از طریق برگزاری کارگاه، مسابقه نقاشی، تئاتر خیابانی و نمایشگاه با موضوع آسیب‌ها و پیامدهای اعتیاد در مراکز آموزشی سطح استان همدان، اقدامات خوبی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در سال ۹۷ انجام شد.

وی افزود: پلیس در کنار اقدامات مبارزه با قاچاقچیان به ویژه برخورد با خرده فروشان و باندها و شبکه‌های مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر، یک سازمان پیشرو در امر پیشگیری از مواد مخدر است.

وی گفت: در سال ۹۷ بیش از ۲۰۸ برنامه در قالب کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه، جلسات چهره به چهره، تئاتر خیابانی و مسابقه نقاشی برای ۴۵ هزار و ۳۲۸ نفر در مدارس و دانشگاه‌ها در سطح استان همدان اجرا شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: استمرار این اقدامات در دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها می‌تواند به پایداری جوانان و نوجوانان در برابر تهدیدات و آسیب‌های مواد مخدر منتهی شود.

سرهنگ هادی قزوینه از کشف ۳۵ کیلو هروئین و یک کیلو مواد مخدر شیشه در همدان خبر داد و گفت: با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان اسدآباد در ۴۸ ساعت گذشته دو محموله مواد مخدر هروئین و شیشه از یک باند در استان کشف شد.

وی افزود: در یک عملیات مأموران مبارزه با مواد مخدر استان موفق شدند یک دستگاه خودروی سواری را در ورودی شهر همدان شناسایی کنند که در بازرسی از آن مقدار ۱۵ کیلو ۳۰۰ گرم ماده مخدر هروئین کشف و یک دستگاه خودرو توقیف و یک نفر متهم نیز در این رابطه دستگیر شد.

وی بیان داشت: همچنین در پی انجام کارهای اطلاعاتی چند ماهه پلیس مبارزه با مواد مخدر بر روی یک باند قاچاق مواد مخدر، مشخص شد که اعضای این باند قصد دارند محموله مواد مخدر را از استان‌های مرکزی کشور تحویل و پس از انتقال به استان همدان نسبت به توزیع آن اقدام کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: با اقدام به موقع و هوشمندانه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان و پلیس شهرستان اسدآباد، خودرو سواری متهم در شهرستان اسدآباد شناسایی و متوقف و از داخل خودرو مقدار ۲۰ کیلوگرم هروئین و یک کیلوگرم شیشه با لفافه کشف و در این رابطه یک متهم دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

وی با اشاره به کشف ۳۵ کیلوگرم هروئین و یک کیلو مواد مخدر شیشه در مجموع افزود: تعداد ۲ متهم در این رابطه دستگیر و ۲ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.