امداد رسانی ۷ هزار نیروی ارتش در سیلاب لرستان/ ۶۰۰ میلیون دارو توزیع شد

امداد رسانی ۷ هزار نیروی ارتش در سیلاب لرستان

خرم‌آباد- فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ خرم آباد از امداد رسانی ۷ هزار نیروی ارتش در سیلاب لرستان و توزیع ۶۰۰ میلیون دارو در این مناطق خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، امیر مراد خوش کنار ظهر سه شنبه در دیدار نیروهای ارتش با نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، با اشاره به اقدامات انجام شده ارتش در سیلاب لرستان، بیان داشت: در موج اول بارندگی و جاری شدن سیل، با استفاده از همه امکانات و نیروهای انسانی لشکر ۸۴، امداد رسانی را در ساعات اولیه آغاز کردیم و توانستیم در کنار سایر اقشار نیروهای مسلح وظایفی را که بر عهده داشتیم را به نحو احسن انجام دهیم.

امداد رسانی ۷ هزار نیروی ارتش در سیلاب لرستان

وی، بیان داشت: در موج دوم بارندگی‌ها و سیلاب در استان بنا به درخواست فرماندار دلفان «نفر برها» و خودروهای سنگین را اعزام کردیم و با اقدامات شبانه روزی جان بسیاری از مردم را نجات دادیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ خرم آباد با اشاره به اینکه در شهرستان دورود و بروجرد نیز گروه مهندسی ۴۱۱ و مرکز آموزش مهندسی با تمام توان امکانات مهندسی و ادوات سنگین مهندسی به همراه نفرات و ایجاد سیل بند در رودخانه «تیره» دورود در کنار مردم بودند، گفت: ستاد بحران ارتش توسط فرمانده نیروی زمینی ارتش در پلدختر ایجاد شد.

امیر خوش کنار با اشاره به اقدمات و فعالیت‌های ارتش در روستای «چم مهر» پلدختر که کاملاً زیر آب رفته بود، تصریح کرد: در سیل لرستان بیش از هفت هزار نفر نیروی انسانی در تمام نقاط استان مشغول به کار بودند و امداد رسانی کردند.

وی، تاکید کرد: همچنین بیش از هزار بسته مواد غذایی بین مردم با استفاده از امکانات ارتش توزیع کردیم، ۴۰۰ دستگاه خودروی سنگین و فوق سنگین از ادوات مهندسی و خودروهای ترابری کار امداد رسانی را انجام دادند، همچنین ۴۲۰ ساعت پرواز توسط هوانیروز ارتش در قالب ۴۵۰ سورتی انجام گرفت، ۱۶۰ تن مواد غذایی در استان جابجا شد و دو هزار نفر نیز با استفاده از بالگرد جابجا شدند.

برگزاری رژه متفاوت ارتش در روز ۲۹ فروردین

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ خرم آباد با اشاره به ایجاد دو بیمارستان صحرایی و تخصصی در پلدختر و معمولان، افزود: ۲۱ هزار نفر طبابت شدند و علاوه بر این بیش از ۶۰ هزار نفر خدمات پزشکی ارائه شد، بیش از ۶۰۰ میلیون تومان دارو بین مراجعه کنندگان توزیع شد.

امیر خوش کنار با اشاره به اینکه پل شهدای تخریب شده پلدختر احداث و به بهره برداری رسید، گفت: قایق‌های موتوری و آبی را در منطقه «چم مهر» و «کوهنانی» مستقر کردیم، با استفاده از بالگرد به اداره برق و آب و فاضلاب کمک کردیم، چهار کمپ را در روستای «چم مهر» ایجاد کردیم، با ادوات مهندسی راههای دسترسی را به این روستا ایجاد کردیم.

وی، از امداد رسانی به شهرستان چگنی، اسکان ۴۰۰ خانوار در مساجد، حسینه و منازل سازمانی تیپ ۱۷۴ و… خبر داد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ خرم آباد، از برگزاری رژه نیروهای ارتش در روز ۲۹ فروردین خبر داد و گفت: این رژه متفاوت از رژه‌های گذشته است و در آن، رژه امداد رسانی را خواهیم داشت و در قالب آن بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو با تمام وسایل زیستی، دو هزار بسته مواد غذایی و … را آماده کرده ایم.