نیروی انتظامی سازمانی پیشرو درحوزه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی است

نیروی انتظامی سازمانی پیشرو درحوزه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی است

سنندج - نماینده مردم شهرستان های دهگلان و قروه در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدام هدفمند پلیس، گفت: نیروی انتظامی سازمانی پیشرو در حوزه پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان کردستان، علی محمد مرادی در جلسه شورای اداری شهرستان دهگلان با تاکید بر فراهم کردن بستری امن برای مشارکت همگانی در تولید و حفظ امنیت اجتماعی، اظهار داشت: مشارکت مردم در تأمین امنیت نیازمند تغییر فرهنگ شهروند منفعل اجتماعی به شهروند فعال اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه در رویکرد جامعه محوری، پلیس خدمتگزار شاهد تقویت تعاملات مردمی با پلیس در حوزه‌ها مختلف هستیم، افزود: پلیس خدمتگزار امروز در کنار اقدامات مقابله‌ای خود به حوزه پیشگیری نیز توجه ویژه ای داشته و این نکته بسیار مهمی است.

نماینده مردم شهرستان‌های دهگلان و قروه در مجلس شورای اسلامی، آرامش و امنیت جامعه را در سایه تلاش و مجاهدت‌های کارکنان انتظامی و دیگر دستگاه‌های امنیتی دانست و ادامه داد: پویایی، رشد و توسعه کشور در گرو امنیت پایدار در جامعه است.

مرادی با تاکید بر تعامل همه سازمان‌ها و نهادها با پلیس، یادآور شد: پلیس برای تأمین امنیت جامعه و پیشگیری از جرم و معضلات اجتماعی نیازمند مشارکت مردم و سازمان‌ها و نهادهای مختلف است.

وی احساس امنیت را مقدم بر امنیت دانست و بیان کرد: پلیس حافظ امنیت جامعه است و این در حالی است که خود مردم به عنوان صاحبان اصلی امنیت باید با اقدامات پیشگیرانه پلیس را در این مأموریت خطیر یاری کنند.