اسکان اضطراری ۱۱۴۷ سیل‌زده در خراسان‌رضوی

اسکان اضطراری ۱۱۴۷ سیل‌زده در خراسان‌رضوی

مشهد-مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: طی دو روز اخیر ۱۱۴۷ نفر در سطح استان اسکان اضطراری پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت‌علی شایان فر با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل زده استان اظهار کرد: در نتیجه فعالیت سامانه بارشی اخیر، برخی از مناطق روستایی شهرستان‌های بردسکن، سرخس و کلات با مشکلاتی مواجه شدند اما از صبح امروز بارش‌ها متوقف شده است.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی مستقر بر روی استان فعالیت اصلی خود را انجام داده است، افزود: عصر دوشنبه به دلیل احتمال وقوع سیل، روستای صیف آباد در شهرستان بردسکن به صورت کامل تخلیه و افراد در سالن‌های ورزشی شهر بردسکن اسکان اضطراری داده شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در راستای مدیریت بحران در نتیجه فعالیت گسترده سامانه اخیر هم مردم و هم دستگاه‌های اجرایی اعم از نظامی و انتظامی پای کار بودند و خوشبختانه اطلاع رسانی به موقع و کار جمعی باعث شد شرایط با کمترین خسارت مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه سیل در خراسان رضوی هیچ گونه تلفات جانی نداشت و فقط یک نفر در سرخس مصدوم شده است، اظهار کرد: در مجموع طی دو روز اخیر ۱۱۴۷ نفر در سطح استان اسکان اضطراری پیدا کردند که بیشتر این افراد مربوط به شهرستان‌های سرخس و بردسکن بوده‌اند.

شایان فر ادامه داد: در اثر وقوع سیل در برخی از مناطق استان، مشکلاتی در شبکه‌های آب و برق ایجاد شده بود که به صورت موقت رفع شد تا پس از اتمام شرایط بحرانی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع کامل مشکلات اقدام شود.