زیان اقتصادی بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان در سه ماهه گذشته

لوفت‌هانزا از زیان اقتصادر این شرکت در سه ماه گذشته سال جاری میلادی به علت افزایش یافتن بهای سوخت خبر داد.

«لوفت‌هانزا» از زیان اقتصادر این شرکت در سه ماه گذشته سال جاری میلادی به علت افزایش یافتن بهای سوخت خبر داد.

زیان اقتصادی بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان در سه ماهه گذشته به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوا ن به نقل از رویترز، لوفت‌هانزا، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان، روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد در سه ماهه گذشته سال جاری میلادی دچار زیان اقتصادی شده و درآمد آن کمتر از سال گذشته بوده است.

بنا بر بیانیه منتشر شده از سوی این شرکت، «درآمد پیش از بهره و مالیات» آن به ۳۳۶ میلیون یورو (۳۸۰ میلیون دلار) کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که سال گذشته میلادی، این شرکت درآمد ۵۲ میلیون یورویی داشت.

شرکت لوفت‌هانزا در این خصوص اعلام کرد: تاثیر افزایش بهای سوخت بر کاهش درآمد امسال ۲۰۲ میلیون یورو بود، بعلاوه آنکه سال گذشته شرکت هواپیمایی «ایر برلین» ورشکسته شد و شرکت ما از کاهش ظرفیت ناشی از این اتفاق بهره برد.

بنا بر اعلام لوفت‌هانزا، انتظار می‌رود در سه ماهه دوم «درآمد واحد» با کمک رزرو‌های زیاد و کاهش شدید رشد ظرفیت بازار افزایش یابد. با این حال، لوفت‌هانزا گفته است انتظار دارد برای سال ۲۰۱۹ «حاشیه سود عملیاتی» را تا ۶.۵ – ۸.۰ درصد گزارش دهد.

ارزش سهام این شرکت هواپیمایی امروز (سه شنبه) در بازار‌های سهام ۵.۵ درصد کاهش را نشان داد.

شایان ذکر است، «درآمد پیش از بهره و مالیات» معیاری از سود شرکت است که هزینه‌های بهره و مالیات را مستثنی می‌کند. «حاشیه سود عملیاتی» نیز نسبتی است که از تقسیم سود عملیاتی به فروش بدست می‌آید. اقلام غیر عملیاتی همچون درآمد و هزینه بهره، سود و زیان واگذاری دارایی‌ها در محاسبه سود عملیاتی منظور نمی‌شود. این نسبت معیار قوی‌تری برای ارزیابی سودآوری و فروش است.