خلیلزاد اظهارات وزیر خارجه پاکستان درباره آغاز مذاکرات صلح را تکذیب کرد

در حالی که وزیر خارجه پاکستان از آغاز دور جدید مذاکرات آمریکا با طالبان خبر داده بود اما نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان از سرگیری مذاکرات آمریکا با این گروه را تکذیب کرد.

خلیلزاد اظهارات وزیر خارجه پاکستان درباره آغاز مذاکرات صلح را تکذیب کرد

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم ، اخیرا «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اخیرا به خبرنگان درباره آغاز دور ششم مذاکرات صلح آمریکا با طالبان در قطر خبر داده بود.

«زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان در واکنش به این موضوع تصریح کرد که دور جدید مذاکرات آمریکا با طالبان در قطر هنوز آغاز نشده است.

وی در توییترش نوشت: شایعات درباره حضور من در قطر را باور نکنید، من در واشنگتن حضور دارم و از هوای بهاری در اینجا لذت می‌برم.

خلیلزاد تصاویری را نیز از دیدارش با مشاور ویژه رئیس جمهور ترکیه در واشنگتن را نمایش گذاشته و از تلاش‌های این کشور در روند صلح افغانستان ابراز قدردانی کرده است.

مقامات افغان می‌خواهند که نشست احزاب سیاسی با طالبان و دور ششم مذاکرات صلح آمریکا در قطر با تاخیر و پس از برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در کابل برگزار شود.

وزیر خارجه پاکستان: دور ششم مذاکرات آمریکا با طالبان در قطر امروز آغاز می‌شود

تشدید اختلافات اشرف غنی با نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان

دولت افغانستان و آمریکا درباره زمان برگزاری دور ششم مذاکرات آمریکا با طالبان در قطر اختلاف نظر دارند.

این در حالی است که خلیلزاد پیش از این چندین بار با مقامات افغانستان و رهبران سیاسی این کشور درباره زمان برگزاری مذاکرات با طالبان و تیم مذاکره کننده رایزنی کرده است.

انتهای پیام/.