آمریکا: در شمال شرق سوریه می‌مانیم

آمریکا: در شمال شرق سوریه می‌مانیم

معاون وزیر خارجه آمریکا مدعی است طبق نظر ترامپ، نیروهای این کشور در شمال شرق سوریه باقی می‌مانند و قصد خروج کامل از این کشور را ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، «دیوید ام. ساترفیلد» معاون وزیر خارجه آمریکا از قصد این کشور برای تداوم حضور نظامی در شمال شرق سوریه خبر داد.

وی در این باره مدعی شد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید نیروهای آمریکایی در شمال شرق سوریه باقی خواهند ماند و قرار نیست همه آنها از این کشور خارج شوند.

ساترفیلد افزود: «جیم جفری» نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه که در حال رایزنی با نیروهای دموکراتیک سوریه و مقامات ترکیه است، امید زیادی به حصول توافقی دارد که ضامن تامین منافع امنیتی- مرزی مشروع ترکیه باشد.

وی همچنین مدعی شد که حضور آمریکا در سوریه تدام تلاش‌های پایدار برای مبارزه با بقایای داعش را فراهم می‌کند!

گفتنی است در دسامبر ۲۰۱۸، ترامپ در تصمیمی ناگهانی از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در بازه زمانی ۶۰ تا ۱۰۰ روزه خبر داد حال آنکه بعدها مقامات پنتاگون وی را مجاب به حفظ شماری از آنها در خاک این کشور کردند.

این در حالی است که پیشتر در روز ۲۳ فروردین، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل تاکید کرد کشورهایی که حضور مشروع در سوریه ندارند، باید نیروهای خود را از این کشور خارج کنند.

وی در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط گفت ایران و روسیه به خواست دولت سوریه و با هدف مبارزه با تروریسم در خاک این کشور هستند.

نبنزیا تاکید کرد کشورهایی که بدون دعوت به سوریه لشکرکشی کرده اند باید این کشور را ترک کنند.