ارجاع تخلفات در واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به قوه قضائیه

نمایندگان مجلس با ارجاع تخلفات در واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به قوه قضائیه موافقت کردند.

ارجاع تخلفات در واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به قوه قضائیه

- اخبار سیاسی -

به‌ گزارش ‌خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در جلسه علنی امروز قوه مقننه گزارش این کمیسیون درباره تخلفات مرتبط با شرکت پالایشگاه نفت کرمانشاه را قرائت کرد.

بررسی تخلفات واگذاری پالایشگاه کرمانشاه در دستورکار نمایندگان

نتیجه تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه اعلام شد + جزئیات

پس از قرائت این گزارش نمایندگان با 127 رای موافق، 16 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که این گزارش برای بررسی به قوه قضاییه ارجاع شود.

این گزارش مبتنی بر ماده "234" آیین‌نامه‌ داخلی مجلس شورای اسلامی درباره عدم اجرای ماده "21" قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل "44" قانون اساسی و عدم رعایت شئونات در ماده "4" آیین‌نامه‌ اجرایی شیوه قیمت‌گذاری بنگاه‌ها در واگذاری شرکت "پالایشگاه نفت کرمانشاه" تهیه شده بود.

این گزارش مشتمل بر پنج بخش با عناوین طرح مساله، مقررات حاکم بر واگذاری و اهلیت مشتری، روش‌های تعیین قیمت پایه سهام، سایر ایردات واگذاری و جمع بندی نهایی است.

در جمع بندی این گزارش تاکید شده است که کمیسیون انرژی، سازمان خصوصی سازی را در عدم اجرای ماده "21" قانون اجرای سیاست های کلی اصل "44" قانون اساسی و عدم رعایت شئونات در ماده "4" آیین‌نامه‌ اجرایی شیوه قیمت گذاری بنگاه‌ها و نحوه اعمال شیوه‌های مذکور در خصوص واگذاری شرکت "پالایشگاه نفت کرمانشاه" به بخش خصوصی مسئول می داند و پیشنهاد می‌کند صرف نظر از این که املاکی در قیمت گذاری لحاظ نشده است و کتمان گردیده استT قرارداد واگذاری فسخ و متخلفان به علت فراهم کردن موجبات ضرر دهی و بدهی شرکت پالایش نفت کرمانشاه تحت پیگرد قرار گرفته و بعد از سود آوری شرکت و اصلاح ساختار و رعایت صرفه و صلاح بیت المال و الزامات قانونی ضمانت قبل از واگذاری اعاده وضعیت شود.

انتهای پیام/