ضربه سنگین سقوط هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ به صنعت گردشگری آمریکا

شرکت هواپیمایی بوئینگ ۷۳۷ سری مکس با مشکلی متفاوت همزمان با رسیدن فصل افزایش مسافرت‌ها دست و پنجه نرم می‌کند.

خبرگزاری میزان- شرکت هواپیمایی بوئینگ ۷۳۷ سری مکس با مشکلی متفاوت همزمان با رسیدن فصل افزایش مسافرت‌ها دست و پنجه نرم می‌کند.

شرکت‌های هواپیمایی آمریکا بر سر دو راهی: مسافران بسیار، نبود هواپیمای کافی در تابستان به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، به طور معمول خطوط هوایی آمریکا برای فروش بلیت‌ها و تکمیل ظرفیت هواپیما‌ها در زمان اوج در فصل تابستان با یکدیگر رقابت می‎کنند. این در حالی است که شرکت هواپیمایی بوئینگ ۷۳۷ سری مکس با مشکلی متفاوت دست و پنجه نرم می‌کند.


زمین گیر شدن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که به دنبال ۲ حادثه سقوط مرگبار هواپیما در اتیوپی و اندونزی رخ داد، در واقع ضربه سنگینی به برنامه‌های گردشگری فصل بهار و تابستان آمریکا وارد کرد.


شرکت هواپیمایی جنوب غربی که بزرگترین شرکت هواپیمایی مکس در جهان به شمار می‌آید و همچنین شرکت خطوط هوایی آمریکا به ترتیب ۳۴ و ۲۴ فرون از هواپیما‌های مکس را تا ماه آگوست از برنامه پرواز برداشته است.


تصمیم اتخاذ شده از سوی شرکت‌های هواپیمایی آمریکا باعث خواهد شد تا ۱۶۰ لغو پرواز از ماه ژوئن تا آگوست صورت بگیرد. در حقیقت لغو این تعداد از پرواز‌ها در ۱۹ ماه آگوست به معنای آن است که تقریبا روزانه ۱۱۵ پرواز یا با عبارتی دیگر ۱.۵ درصد از برنامه پرواز‌های فصل تابستان در هر روز کنسل می‌شود.


شرکت‎های هواپیمایی آمریکا تخمین زده‎اند که در فاصله زمانی فوریه تا مارس تنها به دلیل لغو پرواز هواپیمای مکس ۱۵۰ میلیون دلار از دست داده اند.


رویترز نوشت: شرکت بوئینگ در حال حاضر تحت فشار بسیاری قرار گرفته تا نسخه به روز شده نرم افزار سیستم کنترل پرواز را ارسال کند و همچنین شرکت‌های هواپیمایی در جهان را متقاعد کند که هواپیمای مکس ایمن بوده و دوباره می‌تواند مسافران را سالم به مقصد برساند. این فرایندی است که به کارشناسان دست کم ۹۰ روز به طول می‌انجامد.


پس از سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ سری مکس در اتیوپی و کشته شدن تمامی سرنشینان به همراه خدمه پرواز، تحویل این مدل از هواپیما در سراسر جهان متوقف شد. در این سانحه مرگبار ۱۵۷ نفر کشته شدند.