کوچکترین اشتباه دشمن با پاسخ سخت نیروهای مسلح مواجه می شود

قم - ایرنا - خطیب جمعه قم گفت: امروز توان نیروهای مسلح در حدی است که با آمادگی رزمی بالا و با پشتیبانی مردم، آماده مقابله با هر نوع تهدیدهای دشمن هستند و کوچکترین اشتباه آنها را با پاسخی سخت و پشیمان کننده مواجه خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم افزود: آرامش و امنیت کنونی کشور به لطف توانمندی ارتش و سپاه و حضور در عرصه های مختلف از جمله حضور مقتدرانه در خلیج فارس و دریای عمان و غرش موشک های جمهوری اسلامی است.
وی با محکومیت اقدام آمریکا در قراردادن نام آمریکا در لیست گروه های تروریستی، ترامپ را دست چدنی اوباما دانست و گفت: دشمن مکر می کند ولی به جایی نخواهد رسید و احمق های آمریکایی با تکرار مسیر شکست خورده پیشین، جز شکست دستاوردی نخواهند دشت.
دونالد ترامپ رئیس ‌جمهوری آمریکا دوشنبه هفته جاری با انتشار بیانیه ‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌ های تروریستی قرار می ‌دهد.
وی در ادامه گفت: انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد جامعه ای بر مبنای احکام اسلامی است که چنین جامعه ای عزت، معنویت، قدرت مادی و تسلط معنوی را به دنبال خواهد داشت.
سعیدی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی به خاطر فداکاری نیروهای جوان و اندیشه های اصولی آن است افزود: پیش قدمی سپاه در تمام عرصه های مقابله با دشمن موجب دشمنی آمریکا با سپاه پاسداران شده است.
وی با اشاره به 29 فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی نیز گفت: ایمان به خدا، عشق خدمت به مردم، دلدادگی به خط ولایت و اطاعت از ولی فقیه از جمله ویژگی های ارتش است.

** خدمت رسانی به سیل زدگان محترمانه و عزتمندانه باشد
خطیب جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیل اخیر در کشور گفت: آغاز سال جدید در ایران همراه با بارش های الهی بود که ایران را از بحران کمبود آب خارج، ولی سیل مشکلات زیادی را نیز برای کشور ایجاد کرد.
سعیدی با بیان اینکه بارش های اخیر در 100 سال گذشته بی سابقه بوده و 23 استان را درگیر کرده است، ادامه داد: بسیاری از مزارع و دام ها بر اثر سیل از بین رفت و خسارت های زیادی به راه ها و مناطق مختلف وارد شد که کمک رسانی در این زمینه نیازمند عزمی ملی است.
وی با تقدیر از ورود گسترده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای کمک به سیل زدگان با تمام توان و امکانات گفت: علاوه بر حضور گسترده نیروهای مسلح، حضور بسیجی همه قشرهای مردم در این عرصه، بار دیگر خاطره دفاع مقدس را زنده کرد.
وی با بیان اینکه توجه به صدمات روحی و روانی ناشی از خسارت های سیل موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: نباید به هموطنان سیل زده به عنوان افراد نیازمند نگاه کرد، چراکه آنها خانواده های محترمی هستند که دچار حادثه شده اند و باید نوع خدمات به آنها از نظر کمی، کیفی و شکل خدمت رسانی کاملا محترمانه و عزتمندانه باشد.
وی با تاکید بر اینکه خدمت رسانی به سیل زدگان یک وظیفه ملی و شرعی است گفت: امدادرسان ها نباید خدمات خود را تنها به اقدام های اولیه و کوتاه مدت محدود نمایند بلکه باید لایروبی رودخانه ها، تهیه و تغییر مکان مسکن مردم از مسیل رودخانه ها و ادامه امدادرسانی تا رفع کامل مشکلات ادامه یابد.
سعیدی با بیان اینکه در سیل اخیر آموختیم نباید طبیعت را دست کاری کرد، گفت: تغییر کاربری رودخانه ها کار بسیار اشتباه و خطرناکی است که در سیل اخیر اشتباه در ساخت و ساز در حریم رودخانه ها موجب تشدید مشکلات شد که باید دستگاه قضایی با متخلفان برخورد قانونی کند.

** فردای ایران اسلامی متعلق به جوانان مومن و انقلاب است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در ادامه با بیان اینکه در آغاز سال 98، نقشه راه ملت ایران با رهنمودهای رهبر حکیم انقلاب اسلامی ترسیم شد گفت: امروز جوانان کشور با انگیزه و معرفت و آمادگی بیشتر از جوانان نسل های قبل، مسیر انقلاب را با قدرت و بصیرت ادامه خواهند داد.
سعیدی تاکید کرد: به طور قطع فردای ایران اسلامی متعلق به جوانان مومن، انقلابی و پای کار است که با ابتکار و فکر روشن می توانند کشور را به اوج اعتلای خود برسانند.
وی سال 98 را سال فرصت ها دانست و تاکید کرد: در سال جاری از دل مشکلات، فرصت های کم نظیری خلق خواهد شد که با رونق تولید و تلاش برای غلبه بر سختی ها، اتحاد، همدلی، امید و دشمن شناسی، پیروزی های بزرگ تری رقم خواهد خورد.
وی با بیان اینکه مسئولان به جای انفعال، ابتکار و به جای نگاه به بیرون، تکیه به داخل داشته و با همت، نقاط ضعف را به قوت تبدیل کنند تصریح کرد: انقلاب اسلامی ادامه بعثت نبی مکرم اسلام(ص) است که در چنین تمدن اسلامی، مصاف با طاغوتیان عالم وجود دارد و ملت ایران اسلامی نیز با تکیه بر آموزه های بعثت بر همه مشکلات و توطئه ها غلبه کرده و بسترساز ظهور منجی عالم بشریت(عج) خواهد بود.