احتمال آب‌گرفتگی معابر در برخی مناطق کشور

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی با ورود دو سامانه بارشی به کشور در جمعه، روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده (24، 25 و 26 فروردین ) احتمال آب‌گرفتگی معابر در برخی از مناطق کشور وجود دارد.

به گزارش سازمان هواشناسی، با ورود این سامانه پیش‌بینی می‌شود شنبه، 24 فروردین بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق در استان‌های مازندران، غرب گلستان، بوشهر، فارس، قم، نیمه غربی و شمالی یزد و نیمه غربی اصفهان و بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در استان‌های هرمزگان، غرب و جنوب کرمان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان پیش‌بینی ‌شده است.

همچنین یکشنبه 25 فروردین در استان‌های گلستان، شرق مازندران و خراسان شمالی بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق رخ می‌دهد و در استان‌های سمنان، نیمه شرقی اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، شرق فارس، کرمان، نیمه شرقی هرمزگان و سیستان و بلوچستان شاهد بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی خواهیم بود.

برای دوشنبه 26 فروردین نیز بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوب شرقی کرمان و بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در شمال خراسان جنوبی، شمال یزد و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان پیش‌بینی‌ شده است.

با توجه به‌شدت بارش‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در مناطق یاد شده وجود دارد ازاین‌رو سازمان هواشناسی به هم‌وطنان و سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط توصیه کرده است تمهیدات لازم برای جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند.