بارندگی‌های پراکنده تا پایان هفته ادامه دارد

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد بر اساس پیش‌بینی این سازمان بارش‌های پراکنده تا آخر این هفته در کشور ادامه دارد که در نقاط مختلف با شدت و ضعف همراه است.

«فریبا گودرزی» روز سه‌شنبه گفت: امروز در شمال شرق و شرق بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود و بیشترین میزان بارندگی در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شرق سمنان اتفاق می‌افتد.

وی افزود: همچنین برای شمال غرب و غرب کشور نیز امروز بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد و فردا بارش‌ها در شمال شرق تداوم دارد و از بعدازظهر فردا در مناطق غرب، جنوب غرب و جنوب کشور و اواخر وقت شمال غرب کشور بارش‌ها آغاز می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: روز چهارشنبه در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان، جنوب و غرب لرستان و غرب آذربایجان غربی بارش‌ها شدید خواهد بود.

گودرزی با بیان اینکه برای پنجشنبه (22 فروردین) در بیشتر مناطق کشور بارش پراکنده پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: همچنین در این روز برای مناطق فارس، غرب کرمان، جنوب بوشهر، جنوب لرستان، ایلام، کردستان و جنوب آذربایجان غربی بارش شدید پیش‌بینی شده است البته میزان بارش‌ها در حد هشدار نخواهد بود

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران امروز صاف تا کمی ابری گاهی با وزش ملایم باد همراه است که این شرایط فردا نیز ادامه دارد و تا پنجشنبه یک تا دو درجه دمای پایتخت افزایش می‌یابد.

گودرزی کمینه دمای امروز تهران را 11 درجه بالای صفر اعلام کرد و گفت: بیشینه دمای امروز پایتخت نیز به 20 درجه می‌رسد.

وی یادآورشد: شهرکرد با دمای صفر و بندرعباس با دمای 34 درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: ایرنا