ماجرای مرده‌ای که از خارج کشور پیامک می‌فرستاد

در همین حال قاضی کاظم میرزایی که روی خطوط اوراق پرونده و اظهارات مخمصه گونه پیرمرد متمرکز شده بود، ناگهان قطعات پازل معمای ارسال پیامک‌ها از خارج کشور را کنار یکدیگر گذاشت و پشت آخرین برگ پرونده دستور بررسی نامحسوس گوشی تلفن مرد گم شده را درحالی صادر کرد که وقوع جنایتی هولناک در لابه لای دست نوشته‌های این پرونده سوسو می‌زد!

خراسان نوشت: هفتم فروردین امسال، پیرمردی با مراجعه به پلیس آگاهی خراسان رضوی، پیگیری ماجرای گم شدن پسر ۴۰ ساله اش را درخواست کرد.

این مرد که به مفقود شدن ناگهانی فرزندش مشکوک شده بود در اظهارات خود به کارآگاهان دایره مفقودی‌های اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: پسرم از اواخر شهریور ۹۷ به طور ناگهانی گم شد و من دیگر او را ندیدم، اما همسرش همچنان مدعی است که پسرم در آلمان زندگی می‌کند و گاهی پیامک‌هایی نیز مبنی بر این که مواظب فرزندانم باش! برای او می‌فرستد! ولی من به این ماجرا مشکوک هستم و احتمال می‌دهم اتفاقی برای پسرم افتاده است چرا که او هیچ وقت با من تماس نمی‌گیرد!

در پی اظهارات این مرد مسن و با صدور دستوری از سوی سرهنگ کارآگاه حسین بیات مختاری (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) پرونده‌ای در اداره جنایی زیرنظر مستقیم سرهنگ غلامی ثانی تشکیل شد و مورد بررسی‌های دقیق اطلاعاتی قرار گرفت. کارآگاهان که از میان سخنان شاکی پرونده به ماجرایی مشکوک رسیده بودند، این پرونده را برای کسب تکلیف قضایی به شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی وانقلاب مشهد (شعبه ویژه جنایی) ارسال کردند.

در همین حال قاضی کاظم میرزایی که روی خطوط اوراق پرونده و اظهارات مخمصه گونه پیرمرد متمرکز شده بود، ناگهان قطعات پازل معمای ارسال پیامک‌ها از خارج کشور را کنار یکدیگر گذاشت و پشت آخرین برگ پرونده دستور بررسی نامحسوس گوشی تلفن مرد گم شده را درحالی صادر کرد که وقوع جنایتی هولناک در لابه لای دست نوشته‌های این پرونده سوسو می‌زد!

این گونه بود که گروهی از کارآگاهان زبده دایره مفقودی‌ها به سرپرستی سرهنگ رضوی، عملیات تخصصی و اطلاعاتی خود را درباره ماجرای گم شدن ناگهانی «مهدی-ح» آغاز کردند.

بررسی شماره تلفن مهدی از طریق راه دور و با شیوه‌های فنی- پلیسی حکایت از آن داشت که پیامک‌های مذکور از مشهد به تلفن عروس ۳۰ ساله پیرمرد ارسال شده است!

به همین دلیل «قاضی میرزایی» دستور احضار زن جوان را صادر کرد و خود نیز به بازجویی تخصصی از وی پرداخت. «کلثوم» مانند همیشه، پیامک‌های ارسالی را به قاضی ویژه قتل عمد نیز نشان داد و گفت: همسرم به دنبال گنج بود! او تعدادی عتیقه داشت، اما هنگام خرید و فروش اشیای عتیقه، کلاه دو نفر را برداشت و برای فرار از چنگ آن‌ها به خارج از کشور گریخت! این زن در پاسخ به سوال مقام قضایی که چرا شما را با خودش نبرد؟ نیز گفت: بعد از فرار همسرم قرار شد که خودش به دنبال ما بیاید، یا افرادی که او را به خارج از کشور بردند من وفرزندم را نیز مدتی بعد نزد همسرم ببرند!

زن جوان در ادامه اظهاراتش و در حالی که پیامکی را به قاضی میرزایی نشان می‌داد، اضافه کرد: حدود دو هفته بعد از این ماجرا همسرم پیامکی از آلمان برایم فرستاد که در آن نوشته بود، من آلمان هستم مواظب فرزندانم باش!

به دنبال اظهارات این زن جوان که در تضاد با گزارش‌های نامحسوس و اطلاعاتی پلیس بود، قاضی ویژه قتل عمد، دستورات فوق سرّی دیگری را نیز صادر کرد تا کارآگاهان، تحقیقات خود را به موضوعات اجتماعی و اخلاقی زن در محل سکونتش گره بزنند، بدین ترتیب بررسی‌های پلیس به موضوعات پنهانی کشیده و مشخص شد که زن جوان قصد انتقال اسناد ملکی همسرش را به نام خود یا فرزندش داشته که در این زمینه موفق نشده است! از سوی دیگر نیز ردیابی‌های تخصصی شماره تلفن مرد گم شده، حاکی از آن بود که مرد جوانی به نام مجید به ندرت از این شماره تلفن استفاده می‌کند و در بیشتر اوقات نیز این گوشی تلفن خاموش است!

با گزارش تحقیقات سری به قاضی ویژه قتل عمد، روند رسیدگی این پرونده با احتمال قوی وقوع جنایت تغییر کرد و این گونه بود که قاضی میرزایی به سرنخ‌های مهمی دست یافت که نشان از ارتباط عاطفی بین مجید و کلثوم داشت. به همین دلیل بلافاصله دستور دستگیری مرد مرموز ۳۹ ساله این پرونده حساس صادر شد و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در یک عملیات هماهنگ و ضربتی، مجید را دستگیر و به مقر انتظامی هدایت کردند.

کلثوم که با دیدن مجید در پلیس آگاهی شوکه شده بود خیلی تلاش کرد تا همچنان راز گم شدن همسرش را پنهان نگاه دارد، اما ساعتی بعد وقتی در برابر شواهد و مدارک انکار ناپذیر قرار گرفت در حضور قاضی میرزایی لب به اعتراف گشود و اشک ریزان پرده از راز یک جنایت وحشتناک، اما بی صدا برداشت!

او گفت: از حدود یک سال قبل با مجید آشنا شدم چرا که اختلافات شدیدی با همسرم داشتم! در اثنای این آشنایی تصمیم به قتل همسرم گرفتم تا او را از میان بردارم به همین دلیل شب بیست و چهارم شهریور ۹۷ تعداد زیادی قرص‌های اعصاب و روان را به او خوراندم و زمانی که بیهوش شد با مجید تماس گرفتم که به منزل ما بیاید! مجید هم با خودرو آمد و پیکر همسرم را به منطقه‌ای کوهستانی در اطراف مشهد برد! مرد مرموز هم که دیگر همه آمال و آرزوهایش را بر باد رفته می‌دید در اعترافاتی تکان دهنده گفت: پیکر مرد ۴۰ ساله را که پسرخاله کلثوم بود با خودرو به منطقه‌ای کوهستانی بردم و درون چاه آبی انداختم که آن جا وجود داشت.

در پی اعترافات متهمان این پرونده جنایی، روز گذشته با حضور قاضی کاظم میرزایی و گروه کارآگاهان، مجید به سمت کوهستان هدایت شد و بعد از چند ساعت جست وجو، بالاخره چاه مخوف را نشان داد. دقایقی بعد با دستور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی وانقلاب مشهد، امدادگران آتش نشانی با تجهیزات کامل کف کشی عازم محل وقوع جنایت بی صدا در کوهستان شدند و بقایای جسد مرد ۴۰ ساله را از عمق چاه بیرون کشیدند! تحقیقات بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

معجزه‌های کوتاه و اتفاقی؛ راهی ساده برای سلامتی

معجزه‌های کوتاه و اتفاقی؛ راهی ساده برای سلامتی

۵ نشانه زخم معده

۵ نشانه زخم معده

چه چیز قلب را می‌شکند؟

چه چیز قلب را می‌شکند؟

پیشنهاد
تفسیر کامل برگه آزمایش خون و آزمایش ادرار

تفسیر کامل برگه آزمایش خون و آزمایش ادرار

شرایط خرید سهام بانک‌های نظامی

شرایط خرید سهام بانک‌های نظامی

آخرین نرخ بلیط هواپیما برای مسافران جامانده نوروزی

آخرین نرخ بلیط هواپیما برای مسافران جامانده نوروزی

چرا مردم با هم دعوا می‌کنند؟

چرا مردم با هم دعوا می‌کنند؟

عناوین برگزیده
شکل و شمایل رابطه جنسی در ایران؛ ناهنجاری‌ها را بشناسیم!

شکل و شمایل رابطه جنسی در ایران؛ ناهنجاری‌ها را بشناسیم!

گرانی پیاز؛ همه دلایل و مقصران یک بحران تازه

گرانی پیاز؛ همه دلایل و مقصران یک بحران تازه

در لیبی چه خبر است؟

در لیبی چه خبر است؟

از میان خبرها

(تصاویر) از این روستا فقط یک مدرسه مانده است!

تصاویری متفاوت از بیت المقدس

(تصاویر) اسماعیل هنیه در مراسم عروسی دختر فلسطینی

(ویدئو) اتفاقی عجیب و نادر در پیست موتورسواری

(تصاویر) چهره‌های هنری و سیاسی در تشییع جمشید مشایخی

فضیلت و اعمال ماه مبارک شعبان

(تصاویر) بحران در خوزستان پس از سیل ویرانگر

ماجرای آتش زدن طاووس دروازه قرآن شیراز

(تصاویر) زن آمریکایی ۲۰۴ جفت کفش به سیل‌زدگان هدیه داد

(تصاویر) در پل‌دختر چه خبر است؟

تازه ترین عناوین

افشاگری پسر مرحوم شفیع درباره علت درگذشت پدرش

قیمت طلای 18 عیار و 24 عیار در بازار امروز دوشنبه 19 فروردین 98

(تصاویر) آبگرفتگی ورودی شمالی اهواز

ماجرای پیشنهاد ویلیام برنز به جلیلی

اصولگرایانی که تقیه می‌کنند!

تحلیل سعید حجاریان از سیاسی‌شدن سیل

پول دکل گمشده چه می‌شود؟

(ویدیو) بحث و جدل احسان علیخانی با سید بشیر حسینی در «عصر جدید»

لاریجانی: ایران با تحریم از پا در نمی‌آید

ریسک‌های کسب‌وکار‌ در ایران و خاورمیانه

نوجوان ۱۷ ساله که سایت کانون وکلا را هک کرد!

(عکس) تمرین ذوب‌آهن زیر نظر برانکو!

مردم چقدر برای سیل‌زدگان کمک نقدی هدیه کردند؟

ابرچالش‌های خودرو در سال ۹۸

تشکیلات جدید برای بازار ارز

پربیننده ترین

روز هفته

۱ (تصاویر) ضرب و شتم شدید پناهجویان ایرانی و افغان در یونان

۲ داستان سانسور یک عکس؛ واکنش‌های تند به تهمینه میلانی

۳ (ویدیو) اجرای متفاوت و پر احساس فاطمه رادمنش در عصر جدید

۴ (تصاویر) افتتاح خط شش مترو تهران با حضور روحانی

۵ (ویدئو) دکور برنامه نود جمع آوری شد

۶ درخواست ایران از عراق برای اصلاح روابط تهران و ریاض

۷ (تصاویر) فستیوال رنگ‌ها در اربیل

۸ در لیبی چه خبر است؟

۹ نگرانی از افزایش خروجی سد کرخه/ مقاومت برخی مردم خوزستان برای تخلیه خانه‌هایشان

۱۰ وقتی «عصر جدید» مردم را نامحرم می‌داند!

۱ راهنمای پرداخت عوارض الکترونیکی اتوبان و آزادراه‌ها

۲ خانم بازیگر با این عکس خبر ازدواجش را علنی کرد

۳ (تصاویر) چهره‌های هنری و سیاسی در تشییع جمشید مشایخی

۴ ماجرای آتش زدن طاووس دروازه قرآن شیراز

۵ متن و حاشیه مراسم تشییع جمشید مشایخی

۶ جنجال تازه مهران مدیری

۷ تصاویر دلخراش از "معمولان" پس از سیل ویرانگر

۸ (تصاویر) ضرب و شتم شدید پناهجویان ایرانی و افغان در یونان

۹ شکل و شمایل رابطه جنسی در ایران؛ ناهنجاری‌ها را بشناسیم!

۱۰ داستان سانسور یک عکس؛ واکنش‌های تند به تهمینه میلانی