مشارکت نیروهای اماراتی و مصر در عملیات تهاجمی حفتر علیه طرابلس

یک روزنامه لبنانی از مشارکت نظامی امارات متحده عربی و مصر در عملیات نظامی ژنرال شورشی در لیبی علیه طرابلس خبر داده است.

مشارکت نیروهای اماراتی و مصر در عملیات تهاجمی حفتر علیه طرابلس

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه لبنانی «الاخبار» اعلام کرد بازدید اخیر «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر با همراهی «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی از پایگاه نظامی «محمد نجیب» در مصر، با هدف اطمینان‌بخشی به نیروهای مصری و اماراتی انجام شد که در عملیات نیروهای ژنرال خلیفه حفتر در پایتخت لیبی مشارکت خواهند کرد. در این پایگاه، شماری از خلبانان اماراتی به همراه همقطاران مصری‌شان حضور دارند که قرار است در حمایت از تحرکات نظامی این ژنرال شورشی لیبیایی در طرابلس حملات هوایی صورت دهند.

بحران خلیج‌فارس جنگ لیبی را «خونین» می‌کند/ معامله قذافی و حفتر برای تقسیم قدرت

گزارش رسانه‌های محلی در لیبی حاکی‌ست که نیروهای ژنرال حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی نخستین عملیات هوایی در حومه طرابلس را صورت دادند. هواپیماهای حفتر حملات در نزدیکی فرودگاه متروکه طرابلس را از خاک مصر، و مشخصا از پایگاه نظامی «محمد نجیب» آغاز کردند.

پایگاه «محمد نجیب»، که مشرف به ساحل دریای مدیترانه است، بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.

خلیفه حفتر، که از اسلام برگشته و مبارزه با اسلام‌گرایان را بر پرچم خود درج کرده است، رویای فتح آسان و فوری طرابلس را دارد. در واقع، این ژنرال شورشی در لیبی حمله به طرابلس را پس از دریافت چراغ سبز از سوی عربستان سعودی، امارات و مصر آغاز کرده است. این حکومت‌های عربی در واقع همان سیاستی را در لیبی علیه اخوان‌المسلمین دنبال می‌کنند که در یمن علیه جنبش مردمی «انصارالله» به‌کار برده‌اند.

انتهای پیام/