معاون نخست‌وزیر چین: توافق تجاری با آمریکا نزدیک است

معاون نخست وزیر چین پس از گفت و گوی تجاری با آمریکا تصریح کرد دو کشور به توافق نهایی برای پایان جنگ تجاری نزدیک شده اند. به گزارش ایرنا از تلویزیون چین، وی روز شنبه خاطر نشان کرد در پاره ای از مسایل بسیار مهم توافقات تازه ای حاصل شده است که می تواند باعث … نوشته معاون نخست‌وزیر چین: توافق تجاری با آمریکا نزدیک است اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

معاون نخست وزیر چین پس از گفت و گوی تجاری با آمریکا تصریح کرد دو کشور به توافق نهایی برای پایان جنگ تجاری نزدیک شده اند.

به گزارش ایرنا از تلویزیون چین، وی روز شنبه خاطر نشان کرد در پاره ای از مسایل بسیار مهم توافقات تازه ای حاصل شده است که می تواند باعث نهایی شدن توافق شود.

وی ادامه داد: بخصوص اینکه دو کشور توانسته اند درباره متن توافق نهایی خاتمه جنگ تجاری به پیشرفت های چشمگیری دست یابند و احتمال می رود در آینده نزدیک توافق نهایی امضا شود.

معاون نخست وزیر چین که نهمین دور گفت و گوها با طرف آمریکایی را در واشنگتن ریاست می کرد، گفت: با دونالد ترامپ رییس جمهوری چین دیدار و پیام شی جین پینگ، رییس جمهوری چین را به وی تسلیم کرده است.

در عین حال رییس جمهوری چین گفته است دو کشور باید بر اساس تفاهم و احترام و منافع متقابل، گفت و گوهایشان را تا نهایی شدن توافق جنگ تجاری ادامه دهند.

ترامپ نیز گفته است دو کشور به توافق نزدیک شده اند اما احتمال می رود این توافق برای یک ماه دیگر و یا بیشتر باشد تلاش ها ادامه دارد و در انتظار دیدار با رییس جمهور چین هستم.

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/D81vq