جلیقه زردها در راه برگزاری بیست‌ویکمین شنبه اعتراضی/فشار حداکثری دولت فرانسه برای سرکوب معترضان

بیست‌ویکمین شنبه تظاهرات جلیقه زرد‌ها قرار است امروز برگزار شود و گزارش‌ها حاکی از آن است که محدودیت‌های اعمال شده علیه معترضان در فرانسه همچنان پا بر جا است.

خبرگزاری میزان- بیست‌ویکمین شنبه تظاهرات جلیقه زرد‌ها قرار است امروز برگزار شود و گزارش‌ها حاکی از آن است که محدودیت‌های اعمال شده علیه معترضان در فرانسه همچنان پا بر جا است.

بیست‌ویکمین شنبه تظاهرات جلیقه زردها/فشار حداکثری دولت فرانسه برای سرکوب معترضان به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، گزارش‌ها حاکی از آن است که تظاهرات «جلیقه زردها» در بیست‌ویکمین شنبه متوالی آن در فرانسه ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که طی هفته‌های اخیر تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه با خشونت شدیدی همراه بوده است.

دولت فرانسه نیز از ۲  هفته گذشته محدودیت‌هایی برای این تظاهرات در نظر گرفته و برگزاری آن در برخی از مناطق و به خصوص خیابان «شانزلیزه» در پاریس را ممنوع اعلام کرده است.

علاوه بر این دولت فرانسه جریمه افرادی که این قانون را نقض کنند را از ۳۸ یورو به ۱۳۵ یورو افزایش داده است.

تظاهرات جلیقه زرد‌ها در حالی برگزار می‌شود که پلیس این کشور نیز همچنان به اقدامات خشونت‌بار خود علیه معترضان ادامه داده و در جریان این تظاهرات طی هفته‌های گذشته نیز به استفاده از اقداماتی مانند استفاده از گاز اشک‌آور ادامه داده است.

بر اساس گزارش شبکه «راشاتودی» تظاهرات جلیقه زرد‌ها در بیست‌ویکمین شنبه خود قرار است در ۳ نقطه در پاریس برگزار شود که بزرگترین این تجمعات در میدان «جمهوری» این شهر است.

به گزارش راشا تودی، سازمان دهندگان تظاهرات، بزرگترین تجمع جلیقه زرد‌ها در بیست‌ویکمین شنبه را برای شهر «روئن» برنامه‌ریزی کرده‌اند.

شعار‌های این هفته تظاهرات جلیقه زرد‌ها بر وضعیت معیشتی و نظام عادلانه مالیاتی متمرکز خواهد بود.

جنبش موسوم به «جلیقه زردها» از روز هفدهم ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ و در اعتراض به افزایش بهای سوخت در فرانسه به راه افتاد.

پلیس فرانسه در جریان این تظاهرات، برای متفرق کردن جمعیت انواع روش‌های خشونت‌بار شامل استفاده بیش از حد از گاز اشک‌آور، گلوله پلاستیکی، ضرب و شتم و خودروی آب‌پاش را به کار بست.

این خشونت گسترده که مورد انتقاد گروه‌های مختلف در داخل فرانسه و خارج از این کشور قرار گرفت، گروه‌های مختلف شامل زنان و افراد معلول را نیز تحت تأثیر قرار داد.

در همین حال وزارت خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این مطلب که احتمال بسته شدن مسیر‌ها در مناطقی که تظاهرات برگزار می‌شود، از شهروندان روس در فرانسه درخواست کرده تا از حضور در این نقاط خودداری کنند.