صادرات نفت سودان‌جنوبی به چین در ازای اجرای پروژه های زیربنایی

سودان‌جنوبی مقدار نفتی را که برای بانک صادرات ــ واردات چین به‌منظور تأمین هزینه بزرگترین پروژه زیربنایی این کشور فراهم می‌کند، سه برابر کرد.

صادرات نفت سودان‌جنوبی به چین در ازای اجرای پروژه های زیربنایی

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، سودان جنوبی مقدار نفتی را که برای بانک صادرات ــ واردات چین به‌منظور تأمین هزینه بزرگترین پروژه زیربنایی این کشور فراهم می‌کند، سه برابر کرد.
این کشور شرق آفریقا 30 هزار بشکه در روز نفت خام برای این بانک دولتی فراهم می‌کند که بیش از 10 هزار بشکه مورد توافق در فوریه است. طبق اطلاعات وزارت نفت سودان جنوبی، این کشور در حال حاضر حدود 170 هزار بشکه در روز تولید دارد.
سودان جنوبی که در 2011 مستقل شد، در حال ساخت اقتصادی است که طی 5 سال جنگ داخلی ویران شد. تقریباً 400 هزار نفر در این جنگ کشته شدند. این کشور همچنین در حال احیای تولید نفت خود است که به‌خاطر درگیری، دوسوم کاهش یافت و به حدود 120 هزار بشکه در روز رسید.
مایکل ماکوی لوئت، وزیر اطلاعات سودان جنوبی گفت: ما سیاست نفت برای توسعه را در پیش گرفته‌ایم. کابینه 20 هزار بشکه دیگر تصویب کرده تا کلاً 30 هزار بشکه در روز برای تحویل در حساب‌هایی در چین برای امور زیربنایی مورد استفاده قرار گیرد، مخصوصاً برای جاده‌سازی.
این نفت خام هزینه پروژه‌هایی شامل 392 کیلومتر جاده از جوبا به رامبک در منطقه مرکزی سودان جنوبی را تأمین می‌کند. کار به‌روی این جاده از اواسط آوریل آغاز می‌شود. سایر مسیرها قرار است از جنوب به منطقه بحرالغزل و از جوبا به ناداپال در مرز کنیا برسند.
شرکت «شاندونگ های» چین در حال اجرای این ساخت‌وسازها است که تکمیل آنها 36 ماه طول می‌کشد.

انتهای پیام/111*