جسد جانباخته سیل هرسین کشف شد

فرمانده انتظامی هرسین از کشف جسد فرد روستایی که در اثر طغیان رودخانه بابازید این شهرستان غرق شده بود، خبر داد.

پایگاه خبری پلیس:  فرمانده انتظامی هرسین از کشف جسد فرد روستایی که در اثر طغیان رودخانه «بابازید» این شهرستان غرق شده بود، خبر داد.

سرهنگ همت علی شکری روز پنجشنبه گفت: پس از اعلام مردمی مبنی بر کشف جسدی در داخل رودخانه بین روستای بابازید ماموران انتظامی به محل اعزام شدند.

وی افزود: جسد مرد 52 ساله ای که در سیلاب این رودخانه غرق شده بود، پس از ساعت ها تلاش ماموران در بخش پایین دست رودخانه بیرون کشیده شد.

سرهنگ شکری ادامه داد: با وجود آمادگی پلیس برای خدمت ‌رسانی به حادثه ‌دیدگان در تمام مناطق استان، از مردم می‌خواهیم تا آرام شدن وضعیت، به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار از نزدیک شدن به رودخانه ها خودداری کنند.

فرمانده انتظامی هرسین به شهروندان توصیه کرد: با توجه به خطرهای احتمالی و به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار در رودخانه ها از تهیه عکس و فیلم روی پل‌ها نیز خودداری کنند.

شهرستان هرسین در 44 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و در جریان سیل اخیر بیشترین خسارت به مزارع کشاورزی، باغات و تاسیسات زیربنایی آن وارد شده است.

پیشتر نیز یک فرد دیگر در جریان بارندگی های اخیر استان کرمانشاه در روستای «کانی عزیز» سرپل ذهاب که مشغول چرای دام بود در اثر جاری شدن سیلاب رودخانه فصلی جان باخت.

سامانه بارشی قوی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری، سبب بارش شدید و به دنبال آن آبگرفتگی و سیل شد.

سیلاب خسارت فراوانی به زیرساخت‌های این استان به ویژه در حوزه کشاورزی و راه وارد کرد.

شدت بارش‌ها و سیل در شرق و جنوب شرقی استان در شهرستان‌های هرسین، کنگاور و صحنه بیشتر بود.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.