گردنه اسدآباد رانش کرد؛ رانندگان توقف کنند

فرماندار اسدآباد از رانش محور گردنه این شهرستان در شب گذشته خبر داد.

فرماندار اسدآباد از رانش محور گردنه این شهرستان در شب گذشته خبر داد.

کریم حمیدوند اظهار کرد:گردنه اسدآباد در پیچ دوم و سوم در امتداد یکدیگر شب گذشته به دلیل بارش‌های اخیر رانش و شکاف پیدا کرده که این امر برای تردد در این مسیر خطرساز است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر به صورت موقت شکاف موجود گردنه توسط اداره راهداری شهرستان بوسیله خاک و ماسه برای سهولت تردد رانندگان پر شده افزود: باید فکر اساسی برای این مشکل شود، برای جلوگیری از ایجاد بحران و جلوگیری از قطع ارتباط راه شهرستان با استان از مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان طی تماس تلفنی درخواست کرده ایم تا کارشناسان امر به صورت فنی از این گردنه و رانش موجود بازدید و راهکاری اساسی و تدبیری جدی برای مرتفع شدن مشکل اندیشیده شود.

رئیس پلیس راه استان همدان از رانش گردنه اسدآباد خبر داد و از رانندگان خواست تا احتیاط را رعایت کرده و یا در گردنه توقف کنند.

سرهنگ رضا عزیزی اظهار کرد: با توجه به رانش گردنه اسدآباد در شب گذشته ارتفاع این گردنه بسیار زیاد شده و تردد در آن خطرناک و حادثه برانگیز است.

وی ادامه داد: رانندگانی که در گردنه در حال تردد هستند در صورت امکان توقف کرده و یا با احتیاط و رعایت نکات ایمنی و همچنین برقرار کردن سرعت متعادل و مطمئنه رانندگی کنند.

عزیزی با اشاره به بازگشت مسافران و اتمام تعطیلات عنوان کرد: با توجه به پایان تعطیلات و ایام نوروز مسافران در حال بازگشت هستند و این موضوع موجب حجم بالای ترافیک در برخی از محورهای مواصلاتی و همچنین نیمه سنگین شدن تردد شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تردد در گردنه عادی و روان بوده، یاد آور شد:با پیگیری نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی امسال برای اولین بار بحث تونل در گردنه شهرستان در جدول لیست قانون بودجه قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نشست جاده در چندین نقطه گردنه، نبود گاردریل در قسمتی از گردنه از مشکلات دیگری است که در گردنه شهر مشاهده می‌شود تصریح کرد: مسیر گردنه اسدآباد تنها به شهرستان تعلق نداشته بلکه تردد غرب کشور از این مسیر انجام می‌گیرد و روزانه بیش از ۲۰ هزار ماشین سنگین و نیمه‌سنگین از پیچ و خم گردنه اسدآباد برای رسیدن به مقصد خود در استان‌های غرب و نیز کشور عراق عبور می‌کنند و این امر موقعیت این گردنه را حساس‌تر و ویژه‌تر کرده است.