توقف گردشگری دریایی در خلیج فارس تا اطلاع بعدی/نجات گردشگران گرفتار در کوه‌های خاییز

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: به دلیل مواج و متلاطم شدن خلیج فارس انجام فعالیت های گردشگری دریایی تا پایان روز 13 فروردین ماه جاری متوقفشده است.

سیاوش ارجمندزاده اظهار کرد: با پایان روز سیزده فروردین به طور مجدد نشست بررسی وضعیت دریایی برگزار و پیرامون تمدید زمان توقف و یا لغو فعالیت گردشگری دریایی تصمیم گیری خواهد شد.

وی افزود: امسال با توسعه زیرساخت ها گردشگری دریایی در بوشهر رونقی چشمگیری داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تاکید کرد: در نوروز امسال ظرفیت جابه جایی گردشگران دریایی این استان 800 نفر افزایش یافته است، به طوری که در شرایط مساعد دریانوردی روزانه 6 هزار و 200 گردشگر دریایی با 29 کشتی و لنج تفریحی از سواحل این استان استفاده می‌کنند.

ارجمندزاده تصریح کرد: از این شمار 2 هزار نفر با 9 فروند کشتی و 13 فروند لنج در شهرستان بوشهر و چهار هزار و 200 گردشگر دیگر نیز با هفت فروند لنج تفریحی در دیگر بندرها جابه‌جا می‌شوند.

وی اذعان داشت: صدور مجوز پس از بازرسی شناورها، الزام به همراهی 2 قایق در کنار لنج‌های گردشگری، همراه داشتن جلیقه نجات و حضور ناجی غریق، نیروهای دریایی متخصص در هنگام پهلوگیری و جداسازی شناور، الزام به حضور شناور ناجی، گاردبندی اسکله‌ها، نصب حلقه‌های نجات و حضور مستمر گارد بندر بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته به منظور حفظ ایمنی گردشگران دریایی استان بوشهر  است.

نجات گردشگران گرفتار در کوه‌های خاییز

تیم عملیاتی امداد و نجات پایگاه کوهستان شهرستان تنگستان فرد مصدوم در کوه‌های خاییز را از مرگ حتمی نجات دادند.

در پی گرفتار شدن یک گروه سه نفره گردشگر در کوه‌های خاییز، تیم عملیاتی پایگاه کوهستان جمعیت هلال احمر تنگستان به همراه خودروی نجات وارد عملیات شدند.

پس از انجام یک عملیات سه ساعته گردشگران مذکور پیدا شده و یک نفر از این گروه که دچار حمله قلبی شده بود به وسیله خودرو نجات به دامنه کوه منتقل و به نیروهای اورژانس تحویل داده شد.

منبع: ایسنا