۱۲فروردین تجلی اراده مردم در تعیین سرنوشت کشور و آزادی خواهی است

۱۲فروردین تجلی اراده مردم در تعیین سرنوشت کشور و آزادی خواهی است

اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی طی بیانیه ای به مناسبت فرارسیدن ۱۲فروردین، روزجمهوری اسلامی گفت: ۱۲فروردین را می‌توان تجلی اراده مردم درتعیین سرنوشت کشور و آزادی خواهی ملت ایران دانست.

به‬ گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر، در‬ بیانیه‬ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی‬ عنوان‬ شده است؛ ‬ «ملت آگاه، آزاده و فهیم ایران اسلامی در ۱۲ فروردین ماه سال ۱۳۵۸ با رأی ‏قاطع نظام جمهوری اسلامی ایران را تأیید و ‏تثبیت کردند بر نوع و شکل الگوی حکومت دینی مهر تأیید گذاشتند.‬ یوم‌الله ۱۲ فروردین سرآغازی بر حیات واقعی اسلام در عصر دنیاداران جاه طلب و ‏زورمداران هواپرست است که از معنویت و روحانیت گسسته و سعادت ابدی خود را در پیروی از امیال و آرزوهای ‏مادی جست و جو کرده اند.

تاکید بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بر انجام رفراندوم در مدت کوتاهی پس از پیروزی انقلاب اسلامی دلالت بر اهمیت و نقش مردم در تعیین سرنوشت و الگوی حکومت و اداره جامعه و قانونمندسازی ساختار و بنیان‌های نظام داشته و خط بطلانی بر تبلیغات مسموم استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

۱۲ فروردین را می‌توان تجلی واقعی اراده و عزم راسخ در تعیین سرنوشت کشور و نظام و نشان از روحیه استقلال طلبی و آزادی خواهی ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی دانست که با رأی اکثریت قاطع مردم (۹۸.۲ درصد) در رفراندومی ملی بروز و ظهور یافت.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی ملت انقلابی به پیروزی رسید و در طول ۴۰ سال گذشته با این پشتیبانی و حمایت قله‌های بزرگی فتح و گام‌های مهمی در راستای اعتلای نظام اسلامی برداشته شد. اکنون نیز ملت مومن و آگاه ایران اسلامی باید بیش از گذشته پشتیبان نظام اسلامی و مقام معظم رهبری باشند و با حضور خود در صحنه‌های مختلف توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.