سد گلپایگان سرریز شد؛ هشدار به شهروندان برای دوری از سد گلپایگان و کوچری

به هیچ وجه مردم در مسیر سد گلپایگان، سد کوچری و اطراف رودخانه قرار نگیرند، چرا که خطر جانی وجود دارد، باز هم توصیه می‌کنم از نزدیک شدن به رودخانه خودداری کنند.

فرماندار گلپایگان گفت: گنجایش سد گلپایگان تکمیل و ظرفیت سد کوچری هم رو به اتمام است و مردم از قرار گرفتن در مسیر رودخانه و همچنین این دو سد خودداری کنند، چرا که خطر جانی آنان را تهدید می‌کند.

حسین یارمحمدیان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سرریز شدن سد گلپایگان اظهار داشت: آب‌گیری سد گلپایگان با گنجایش بیش از 36 میلیون متر مکعب تکمیل شده و اکنون در حال سرریز شدن است.

وی با اعلام به اهالی گلپایگان، روستای عباس آباد و اطراف آن مبنی بر دوری از رودخانه‌ها، افزود: به هیچ وجه مردم در مسیر سد گلپایگان، سد کوچری و اطراف رودخانه قرار نگیرند، چرا که خطر جانی وجود دارد، باز هم توصیه می‌کنم از نزدیک شدن به رودخانه خودداری کنند.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم سد کوچری به‌زودی سرریز شود، گفت: آب‌گیری سد کوچری با ظرفیت 207 میلیون متر مکعب تا حداکثر یک ماه آینده تکمیل می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال بارندگی خوبی داشتیم ولی همه این محاسن می‌تواند به بحران تبدیل شده و بحران انسانی را در پی داشته باشد.

یارمحمدیان ادامه داد: مردم باید از رودخانه‌ها فاصله بگیرند و به اخبار منابع موثق، فرمانداری و دیگر دستگاه‌های دولتی توجه کنند و روستاهای اطراف نیز آمادگی عمل کردن به اطلاعیه‌ای که از فرمانداری ارسال می‌شود را داشته باشند.

فرماندار گلپایگان در پایان از همه دستگاه‌های دولتی خواست تا آمادگی کامل داشته باشند و از بروز اتفاق در شهرستان جلوگیری کنند.

منبع: تسنیم