انهدام باند سرقت مسلحانه خودرو در ایرانشهر

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: با سرعت عمل کارآگاهان پلیس آگاهی باند سرقت‌های مسلحانه خودرو در ایرانشهر متلاشی و ۲ دستگاه خودرو سمند مسروقه کشف شد.

خبرگزاری تسنیم: جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: با سرعت عمل کارآگاهان پلیس آگاهی باند سرقت‌های مسلحانه خودرو در ایرانشهر متلاشی و ۲ دستگاه خودرو سمند مسروقه کشف شد.

سردار احمد طاهری اظهار داشت: ساعت 20:44 دقیقه شب گذشته یک فقره سرقت مسلحانه خودرو در روستای "ریکپوت" شهرستان ایرانشهر به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام و بلافاصله عوامل انتظامی وارد عمل شدند.

وی افزود: با حضور عوامل انتظامی در محل و بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد این فرد به همراه اعضای خانواده‌اش با یک دستگاه سمند سفید رنگ در مسیر بمپور- ایرانشهر در حرکت بوده و با توجه به تاریکی شب و خستگی داخل روستای ریکپوت جلوی مدرسه دارالفنون از مدارس طرح اسکان فرهنگیان در حال هماهنگی بوده که همزمان سه سرنشین یک دستگاه سواری پراید فاقد پلاک با سر و صورت پوشیده با 2 قبضه سلاح کلاش اعضای خانواده وی را از خودرو پایین و خودرو را سرقت و به سرعت از محل متواری شدند.

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همزمان با اعلام موضوع طرح مهار در محورهای مواصلاتی سطح شهرستان ایرانشهر به اجرا درآمد و کارآگاهان زبده پلیس آگاهی ایرانشهر با بررسی اظهارات فرد مالباخته تحقیقات میدانی گسترده‌ای را آغاز کردند.

طاهری عنوان کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی و یک سری کار گسترده اطلاعاتی کمتر از 2 ساعت از وقوع سرقت مخفیگاه اعضای این باند سرقت‌های مسلحانه را در شهرک "کلاهدوز" شهر ایرانشهر شناسایی و تحت نظر گرفتند.

وی گفت: تیم های عملیات ویژه پلیس آگاهی پس از هماهنگی های لازم قضائی در اقدامی غافلگیرانه و ضربتی وارد عمل شدند و ضمن دستگیری 3 تن از اعضای باند یک دستگاه خودرو سمند نوک مدادی که از شهر یزد به سرقت رفته بود را کشف کردند.

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: متهمان در بازجوئی های به عمل آمده لب به اعتراف گشودند و به سرقت خودرو سمند در روستای ریکپوت نیز با همدستی 2 عضو دیگر این باند اعتراف که با اطلاعات بدست آمده خودرو مسروقه در یکی از محورهای فرعی شهرستان فنوج کشف و تحویل مالباخته شد. با هماهنگی مقام قضائی تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرائم احتمالی و دستگیری همدستان متواری آنها ادامه دارد.