کشف یک قبضه خمپاره در قصرشیرین

فرماندار قصرشیرین، از کشف یک قبضه خمپاره 120عمل نکرده از دوران جنگ تحمیلی در مناطق عشایری حوالی روستای داربلوط از توابع این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری ایرنا: فرماندار قصرشیرین، از کشف یک قبضه خمپاره 120عمل نکرده از دوران جنگ تحمیلی در مناطق عشایری حوالی روستای «داربلوط» از توابع این شهرستان خبر داد.

مرادعلی تاتار افزود: این خمپاره در اثر سیلاب های اخیر و شسته شدن لایه های خاک از زمین بیرون آمده و در پی تماس یکی از عشایر منطقه با شماره 110 به اطلاع متولیان رسیده است.

وی اظهار داشت: به دنبال هماهنگی های انجام شده با جمعیت هلال احمر، تیم مین زدایی به محل مراجعه کرده و توسط این تیم خنثی سازی شد.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: هیچ گونه نگرانی از بابت آلودگی مین در قصرشیرین وجود ندارد ولی با توجه به اینکه بارندگی ها باعث شسته شدن سطح خاک شده و ممکن است به طور معدود مین ها را از نقاط بالادستی و سطح رودخانه ها و یا لابه لای صخره ها جابجا کرده باشد، لازم است در صورت مشاهده هرگونه مین و یا مواد منفجره، مرکز مین زدایی و یا مسئولان را در جریان بگذارند و یا با شماره تلفن 110 تماس بگیرند تا نسبت به خنثی کردن و خروج آن اقدام شود.