کشف رود در حاشیه شهر مشهد طغیان کرد

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: رودخانه کشف رود واقع در حومه شمالی این کلانشهر به حالت طغیان درآمده و مشکلاتی ایجاد کرده است.

علیرضا صحراگرد  افزود: کشف رود از محل رودخانه های بالادست و یک انشعاب فرعی پیش از سد ارداک به حالت طغیان درآمده و هم اینک سبب بروز مشکلاتی در برخی نقاط و روستاهای حریم شمالی شهر مشهد و بطور عمده همسایگان این روخانه شده است.

وی ادامه داد: تخریب پل روستای دهشک در انتهای بلوار شاهنامه 76، طغیان رودخانه در روستای کلاته نوری و تخریب پل همین روستا و نیز طغیان کشف رود در انتهای خیابان رسالت 132 مشهد از مواردی است که در پی بارشهای اخیر منجر به آبگرفتگی در محل شد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: نیروهای خدماتی شهرداری به همراه خودروهای مکنده آب در سطح شهر در حالت آماده باش هستند تا مشکلی برای شهروندان مشهدی و زائران و مسافران نوروزی ایجاد نشود.

طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارشهای رگباری در سطح خراسان رضوی و شهر مشهد تا امشب ادامه دارد.

شعبه ای از رودخانه کشف رود از کوههای هزارمسجد و شعبه دیگر آن از کوههای بینالود سرچشمه گرفته و از شمال شهر مشهد می گذرد. این رودخانه 290 کیلومتری از غرب به شرق جریان دارد و در ادامه مسیر در محل پل خاتون به رودخانه هریرود می پیوندد و از آنجا به بعد 'رود تجن' نام گرفته و به سوی ترکمنستان ادامه می یابد و در ریگزارهای کشور همسایه فرو می رود.

منبع: ایرنا