ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور /خلیج فارس طوفانی می‌شود

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در خصوص وضعیت جوی و دریایی این استان گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی، برقراری شرایط جوی و دریایی نسبتاً آرامی را در استان نشان می دهد.

پیام مساعدی افزود: در طول روز غبار محلی و گاهی افزایش ابر و طی ساعاتی از شب و صبح پدیده مه در برخی نقاط استان پیش بینی می‌شود و احتمال بارش خفیف باران در برخی نقاط دور از انتظار نمی‌باشد.

وی تاکید کرد: با توجه به بررسی نقشه‌های پیش یابی جوی از روز شنبه با ورود یک سامانه بارشی جدید به غرب و جنوب غرب کشور، به تدریج بر میزان ناپایداری‌های جوی در استان افزوده می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر عنوان کرد: بر همین اساس ضمن افزایش پوشش ابر، از عصر روز شنبه تا اوایل روز سه شنبه (۱۰ لغایت ۱۳ فروردین) به تناوب بارش باران، گاهی رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد در سطح استان پیش بینی می‌شود.

مساعدی ابراز داشت: در روزهای یکشنبه و دوشنبه در برخی نقاط احتمال آبگرفتگی معابر دور از انتظار نمی‌باشد.

به گزارش ایسنا، وی خاطرنشان کرد: همچنین به سبب وزش باد شدید (غالباً جنوب شرقی) و گاهی تندبادهای لحظه‌ای خلیج فارس طی روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج و طوفانی خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی اضافه کرد: تلاطم دریا در سواحل جنوبی استان بوشهر طی روز سه شنبه (به سبب وزش باد شدید شمال غربی) نیز ادامه می‌یابد.