ارتفاع آب در برخی مدارس گلستان بیش از یک متر است

مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: شماری از مدارس شمال این استان به ویژه در شهرستان آق قلا همچنان غرقاب است بطوریکه برخی از آنها بیش از یک متر زیر آب هستند.

احسان گوهری راد چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیشتر مدارس آسیب دیده از سیل گلستان در شهرستان های گنبدکاووس، مراوه تپه، مینودشت، کلاله، آق قلا و گمیشان است.

وی مدارس آسیب دیده از سیل گلستان را 256 مدرسه اعلام و اظهار کرد: این مدارس بین 10 تا 50 درصد آسیب دیده اند و در شهرستان آق قلا و برخی روستاهای گمیشان 70 تا 80 مدرسه زیر آب هستند.

وی افزود: در آق قلا بین 27 تا 30 مدرسه در وضعیت بحرانی قرار دارد که نیاز است آخرین وضعیت آنها ارزیابی شود و به احتمال زیاد پس از فروکش کردن آب باید در حیاط آنها چادر یا کانکس برای دانش آموزان تعبیه کنیم.

وی تصریح کرد: شیفتی کردن مدارس در برخی مناطق گلستان و تغییر شیفت ها و ساعت های آموزشی اجتناب ناپذیر است ضمن اینکه باید با وزارت خانه متبوع برای تامین کتاب های درسی از بین رفته و تغییر زمان برگزاری امتحانات آخر سال مکاتبه و مجوز بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان مشکلات روحی و عاطفی دانش آموزان استان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در عین حال برای امتحانات نهایی که بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود، باید تمهیدات ویژه پیش بینی شود.