دستور تخلیه روستاهای در معرض سیل خوزستان

استاندار خوزستان گفت: با توجه به افزایش آورد آب به دو هزار متر مکعب بر ثانیه سازمان مدیریت بحران و سازمان آب و برق خوزستان بررسی کنند آیا روستای در معرض خطر و تهدید وجود دارد تا هرچه سریع تر تخلیه شوند.

خبرگزاری تسنیم: غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان امروز در ارائه آخرین جزئیات ستاد ستاد مدیریت بحران با تأکید بر استمرار آماده باش در خوزستان اظهار داشت: باتوجه به روان آب ها و سیلاب‌های استان های بالا دست کشور اعم لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و دیگر موارد به سمت استان هستند.

وی با اشاره به اهتمام ویژه نسبت به شهرستان خرمشهر بیان کرد: خروجی دز و کارون یک هزار و 400 متر مکعب بر ثانیه است به این معنای که طی امشب و فردا به دو هزار متر مکعب بر ثانیه می رسد.

استاندار خوزستان با تاکید بر مسدود کردن پارک ساحلی اهواز خاطرنشان کرد: خاکریزی برای بخش های از جاده ساحلی انجام تا تردد با مشکل مواجه نشود. فرمانداری اهواز سریعا جلسه ای باحضور شهردار و راهدار و سازمان آب و برق خوزستان برگزار تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی گفت: خروجی تا دو هزار متر مکعب بر ثانیه باید مدیریت شود تا در سطح اهواز شاهد هیچگونه اتفاق نباشیم. هشدارها و اطلاع رسانی لازم به مغازه داران حاشیه ساحلی و مردم و مهمانان نوروزی صورت گیرد.

شریعتی اظهار داشت: نیروی انتظامی از حضور مردم در مناطق ممنوع و مسدود شده خودداری کند و هیچ اجازه ای به کسی داده نشود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: باتوجه به افزایش آورد آب به دو هزار متر مکعب بر ثانیه سازمان مدیریت بحران و سازمان آب و برق خوزستان بررسی کنند آیا روستای در معرض خطر و تهدید وجود دارد تا هرچه سریع تر تخلیه شوند.

وی گفت: ایستگاه های پمپاژ شرکت توسعه نیشکر به صورت کامل فعالیت داشته باشند و آب را به سمت تالاب شادگان یا محل زهاب ها منتقل کنند.

شریعتی اظهار داشت: روابط عمومی استانداری خوزستان کمیته اطلاع رسانی ستاد بحران تشکیل و انتشار اخبار واحد از این طریق انجام شود.