پنج فروند قایق صیادی در اسکله بحرکان هندیجان غرق شدند

رئیس اداره شیلات شهرستان هندیجان با اشاره به ممنوعیت ورود لنج و قایق های صیادی به دریا به دلیل شرایط نامساعد جوی گفت: به دلیل مد دریا و شدت توفان تاکنون پنج فروند قایق صیادی در اسکله بحرکان هندیجان غرق شدند.

فلامرز مزارعی عصر دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: این تعداد قایق صیادی در ساعت 12 ظهر امروز بر اثر مد کامل و نیز بارندگی و توفان شدید در اسکله بندر بحرکان غرق شدند.

وی با بیان اینکه میزان خسارت وارده به این قایق های صیادی در دست بررسی است تصریح کرد: در این حادثه به کسی آسیب وارد نشده ضمن اینکه با وجود توفان شدید اسکله بحرکان زیر آب نرفته اما مسافران نوروزی از نزدیک شدن به این اسکله خودداری کنند.

رئیس اداره شیلات شهرستان هندیجان با بیان اینکه اعزام قایق ها و لنج ها از بنادر بحرکان و سجافی تا اطلاع ثانوی به دریا ممنوع است افزود: در حال حاضر تمهیدات لازم برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی در سواحل و بنادر پیش بینی شده است.

مزارعی خاطرنشان کرد: تکرار مد دریا نیز امشب ساعت 24 رخ می دهد و همه عوامل در حالت آماده باش قرار دارند.

بندر صیادی بحرکان در مجاورت خلیج فارس از توابع شهرستان هندیجان در 13 کیلومتری این شهر واقع شده است. این بندر در حال حاضر با داشتن 254 شناور یکی از مهمترین بنادر صیادی استان خوزستان به شمار می ‌آید.

بندر سجافی هندیجان نیز یکی دیگر از بنادر مهم تجاری و صیادی خوزستان است که در 30 کیلومتری شهر هندیجان در کرانه شمال خلیج فارس واقع شده است.