دادستانی کل کشور ناظر بر روند پاکسازی مناطق جنوب پایتخت از وجود معتادان متجاهر است

معاون قضایی دادستان کل کشور از مردم برای انجام پاکسازی مناطق جنوب پایتخت برای جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان دعوت کرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور از مردم برای انجام پاکسازی مناطق جنوب پایتخت برای جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان دعوت کرد.

//// انتشار نوروز//// دادستانی کل کشور ناظر بر روند پاکسازی مناطق جنوب پایتخت از وجود معتادان متجاهر است سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص فعالیت‌های دادستانی در راستای پاکسازی مناطق جنوب پایتخت از حضور معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر، اظهار کرد: دادستانی کل کشور ناظر بر فعالیت‌های دادسرا‌های سراسر کشور است و یک برنامه مدیریتی، نظارتی و برنامه ریزی را انجام می‌دهد.

وی افزود: در خصوص جمع آوری معتادان و مسائل مرتبط با موادمخدر، معاونت دادستان تهران به صورت تخصصی در ناحیه ۲۰ فعالیت دارند و در حال اجرای برنامه‌های خود هستند.

عمرانی تصریح کرد: در این طرحی که در راستای پاکسازی از حضور معتادان متجاهر در مناطق جنوب پایتخت اجرا شد، تمهیدات ناحیه ۲۰ دادستانی تهران احکام قضایی را صادر کرد و تمام برنامه‌های از پیش تعیین شده به نحو احسن انجام شد.

وی در پاسخ به اینکه چند پرونده در خصوص مبارزه با مواد مخدر مستقیما به دادستانی ارجاع شده است و اینکه آیا پرونده کلانی به این مرجع قضایی کشور گزارش شده است یا خیر؟ گفت: پرونده‌های مربوط به خرده فروشی در دادسرا‌ها تشکیل می‌شوند و پس از بررسی نهایی احکام مرتبط با آن حسب جرایم اتفاق افتاده صادر می‌شوند و افراد خاطی به حبس محکوم می‌شوند.

بیشتر بخوانید: معتادان متجاهر به بازداشتگاه کهریزک فرستاده می‌شوند/ 1700 درخواست محکومان به اعدام و حبس ابد بازنگری شده است

عمرانی بیان کرد: با دستور قضایی، معتادان متجاهر را تا پایان روند بهبودیشان در مراکز بازپروری که به مراکز ماده ۱۶ معروف است، نگهداری می‌شوند تا مراحل درمان این افراد انجام شود.

معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه مردم خودشان مطالبه گر هستند، خاطرنشان کرد: انجام این طرح‌ها که باعث پاکسازی محلات و مناطق شهری از وجود معتادان و خرده فروشان می‌شود، حضور مردم و کمک آن‌ها به دستگاه‌ها دخیل در انجام امور، به بهتر شدن کیفیت کار اجرایی کمک می‌کند؛ لذا مردم بایستی در مسائل فرهنگی، عاطفی و اجتماعی به ما کمک کنند تا بتوانیم با یک کار گروهی مشکلات این چنینی را حل و فصل کنیم.