سیلاب و رانش زمین 2 جاده در استان مرکزی را مسدود کرد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: در پی بارش سنگین باران در شبانه روز اخیر 2 جاده جاسب به دلیجان و آمره به چهرقان در این استان عصر روز دوشنبه مسدود شد.

«علی زندی فر» شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بخشی از جاده آمره به چهرقان از توابع شهرستان کمیجان امروز در پی بارش شدید باران دچار آبگرفتگی شد که بر اثر آن رانش زمین اتفاق افتاد و در سطح جاده شکافی به طول 150 متر ایجاد شد.
وی توضیح داد: این مسیر به دلیل ایمنی پایین محدوده تردد تا اطلاع ثانوی مسدود است و تلاش برای ایجاد راه کنار گذر به کار گرفته شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: محور جاسب به دلیجان نیز در پی بارش های شدید امروز دچار ابگرفتگی شد که در حال حاضر به علت وجود گل و لای انباشته تردد در آن امکان ندارد.
زندی فر توضیح داد: در جاده میلاجرد به خنداب نیز پل ارتباطی هست که در خصوص ایمنی سازه آن با وجود شدت بارش ها اطمینان کافی وجود و به همین دلیل تردد وسایل نقلیه سنگین از روی آن تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده ولی سایر وسایل نقلیه می توانند در این مسیر تردد کنند.
6 هزار و 400 کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن راه روستایی است.
روزانه حدود 490 هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می کند.
6013/