هیچگونه آلودگی در آب شرب شیراز وجود ندارد!

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص آلودگی آب شرب شهری، گفت: هیچگونه آلودگی در آب شرب شیراز وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالرسول همتی افزود: در پی شدت یافتن بارش‌ها و تشکیل دو کمیته بحران در معاونت بهداشت دانشگاه، اطلاعیه‌ای حاوی مهم ترین نکات بهداشتی در صورت وقع سیل، از سوی این معاونت انتشار یافت که در این اطلاعیه، نسبت به آلودگی مخازن آب شرب در صورت نفوذ سیلاب، هشدار داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: با انتشار این اطلاعیه، مطالبی در فضای مجازی نسبت به آلودگی آب‌های شرب شهری و توصیه به مصرف آب معدنی در بطری‌های بسته بندی شده انتشار یافت که لازم به ذکر است با بررسی مداوم مخازن آب و نمونه‌برداری بازرسان بهداشت محیط، هیچگونه آلودگی در آب شرب شهر شیراز مشاهده نشده و شهروندان می‌توانند با اطمینان، از آن استفاده کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: باتوجه به اهمیت سلامت عمومی، در صورت مشاهده هرگونه آلودگی و ممنوعیت مصرف، مراتبط اطلاع رسانی در رسانه‌های معتبر از قبیل صدا و سیما و پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام می‌گیرد.

همتی از مردم خواست تا در این زمینه از توجه به شایعات فضای مجازی پرهیز کنند.