قطع راه ۳۰ روستا و زیر آب رفتن ۱۰۰ خانه در پلدختر

در پی طغیان رودخانه کشکان وضعیت شهرستان پل‌دختر بحرانی‌تر از قبل شده و هم اکنون آب، برق و راه ارتباطی روستاهای بسیاری قطع شده است.

خبرگزاری فارس: در پی بارندگی‌های دو روز اخیر در استان لرستان رودخانه کشکان در پل‌دختر طغیان کرده و با بالا آمدن سطح آب پل‌دختر در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.

طغیان کشکان در محور خرم‌آباد_پل‌دختر موجب مسدود شدن این مسیر شده و منجر به تخریب و آسیب دیدن چند پل در این منطقه نیز شده است.

قطع راه ۳۰ روستا و زیر آب رفتن ۱۰۰ خانه در پلدختر

به گفته مدیر شبکه برق پل‌دختر برق 70 روستا تا کنون قطع شده است.

بخشدار معمولان نیز از قطع آب شرب 50 روستا و زیر آب رفتن 100 واحد مسکونی در پی طغیان رودخانه خبر داده است.

قطع راه ۳۰ روستا و زیر آب رفتن ۱۰۰ خانه در پلدختر

سیل راه ارتباطی ۳۰ روستای پلدختر را قطع کرد

در همین راستا مرتضی کاییدی بخشدار مرکزی پل‌دختر اظهار داشت: بر اثر شدت بارندگی‌ها سیل و طغیان رودخانه کشکان برق ۱۲ روستای بخش مرکزی پلدختر قطع شد.

وی افزود: همچنین به دلیل بارندگی‌ها و آبگرفتگی معابر و سیلاب‌ها آب آشامیدنی ۱۴ روستای بخش مرکزی پلدختر قطع است.

بخشدار مرکزی پلدختر از مردم خواست از تردد در مسیر رودخانه و مسیل ها خودداری کنند.

کاییدی از ساکنان حاشیه رودخانه کشکان خواست برای جلوگیری از هرگونه حادثه ناگوار بر اثر بارندگی‌های سیل آسا اخیر هر چه سریعتر منازل خود را ترک و به مناطق امن پناه ببرند.

قطع راه ۳۰ روستا و زیر آب رفتن ۱۰۰ خانه در پلدختر

هشدار به حاشیه نشینان کشکان

نعمت الله دستیاری فرماندار پل‌دختر نیز گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی پیش از این نیز به ساکنان حاشیه رودخانه کشکان هشدار داده شده است که منازل خود را ترک کنند و به مناطق امن پناه ببرند.

وی افزود: جاده پلدختر_خرم‌آباد بر اثر طغیان رودخانه کشکان و بالا آمدن سطح آب تخریب شده و هم اکنون در چند نقطه مسدود است.

فرماندار پل‌دختر از رانندگان و مسافران نوروزی خواست به دلیل طغیان آب رودخانه و ریزش کوه و خطرات جاده‌ای از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.