انتقال مصدومان سیل شیراز به مراکز درمانی

استاندار فارس با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌های امدادرسان در محل حاضر هستند، گفت: در حال حاضر وضعیت شهر در ثبات است.

خبرگزاری تسنیم: بارش شدید باران که از بامداد امروز در استان فارس آغاز شده بود، از حوالی ساعت 11 منجر به وقوع سیلاب شدید در منطقه دروازه قران، میدان ابوکلام، هفت‌تنان و مسیرهای منتهی به این مناطق شده بود.

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس با بیان اینکه در عرض 10 دقیقه بارش سنگین منجر به سیل شد، اظهار داشت: مسیر دروازه قرآن و خودروهایی که از شیراز به سمت اصفهان می‌رفتند دچار آسیب شدند.

وی با بیان اینکه مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: مراکز درمانی، اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی در محل حاضر هستند.

استاندار فارس با بیان اینکه 50 خودرو در سانحه گرفتار سیل شدند، افزود: تعدادی از سرنشینان فوت شدند که اجساد به پزشکی قانونی منتقل شده است.

نعمتی، معاون اماکن حرم مطهر شاهچراغ(ع) از آمادگی حرم مطهر برای اسکان مسافران در شبستان حرم خبر داد.

شهرداری شیراز اعلام کرد که مسافران به منظور اسکان از سالن‌های سرپوشیده مشخص شده توسط شهرداری شیراز و به ویژه نمایشگاه بین‌المللی شیراز واقع در شهرک گلستان استفاده کنند.

روابط عمومی اداره ورزش و جوانان فارس نیز اعلام کرد در همه اماکن ورزشی استان فارس، به روی شهروندان و ساکنین و مسافران باز است و هموطنان در صورت بروز مشکل به نزدیک ترین مکان ورزشی استان مراجعه کنند.

دبیرخانه ستاد اجرائی خدمات سفر استان فارس نیز اعلام کرده که با توجه به وضعیت خاص مسافران که به علت سیل مدارک و وسایل شخصی و شناسائی خود را از دست داده‌اند،از تمامی مهمانپذیرها،هتل ها،اقامتگاههای بوم گردی،و کمپ ها و سایر مراکز اسکان خواهشمند است نسبت به پذیرش و اسکان مسافران و گردشگران اقدام نموده تا پس از اسکان و آرامش موارد پذیرش آنها انجام گردد.