هشدار پلیس راهور به مسافران نوروزی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به شرایط نامساعد جوی از مسافران نوروزی خواست که سفرهای خود را حداقل تا دو روز آینده به تعویق بیندازند.

خبرگزاری تسنیم: سردار سید کمال هادیان‌فر با اشاره به پایان دور نخست سفرهای نوروزی همزمان با ناپایدار شدن شرایط جوی در برخی از استان‌های کشور اظهار داشت: در 25 استان کشور در حال حاضر شاهد بارندگی به‌صورت باران و برف هستیم که این موضوع سبب لغزنده شدن جاده‌ها شده است.

وی افزود: در این وضعیت بیش از نیمی از حوادث ترافیکی در ترددها منجر به واژگونی وسائل نقلیه به‌دلیل لغزندگی سطح جاده و همچنین سرعت غیرمجاز شده است.

سردار هادیان‌‎فر در ادامه تأکید کرد: در این شرایط توصیه ما به مسافران نوروزی این است که با درک شرایط آب‌وهوایی، از انجام سفرهای غیرضروری به نقاط شمالی و غربی کشور خودداری کنند و سفرهای خود را حداقل تا دو روز به تعویق بیندازند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه رانندگان باید با رعایت کامل مسائل ایمنی در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی تردد کنند، خاطرنشان کرد: محور هراز نیز به‌دلیل ریزش سنگ مسدود شده و بخشی از جاده چالوس به همین دلیل مسدود شده بود که در حال بازگشایی است.